Érdeklődés

Kedves Doktornő! Azt szeretném kérdezni hogy jobb oldali hasi fájdalmam van hetek óta. Több helyen jártam az eredmények negatívak. Lehet a fájdalom stressztől van? Voltam pszichiáternél ő Duloxetinet írt fel. Ez milyen gyógyszer? Honnan derül ki, hogy stressz miatt fáj a hasam és ez a gyógyszer meg szünteti a panaszaimat? Még nem mertem el kezdeni szedni. A szívemre szedek Isoptint, Concor5, meg mióta fáj a hasam Sanaxot 0.25 mg reggel, mert szorongok, hogy mitől fáj a hasam. Segítségét köszönöm. Üdvözlettel: Edit

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza pszichoszomatikus tünetképzés témában

Tisztelt Kérdező,

Ha negatívak a leletei, komoly esélye van annak, hogy tüneteit pszichés okokkal lehet magyarázni. A Duloxetin antidepresszáns, hatékony lehet pszichoszomatikus tünetképzés esetén. Ez csak akkor fog kiderülni, ha elkezdi szedni. Kb 2-4 hét a gyógyszer hatásának kifejlődése, úgyhogy előtte nem lehet várni eredményt.

Üdvözlettel:

Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2016. január 30., 14:05; Megválaszolva: 2016. január 31., 22:12
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
Éjszakai bizsergés, remegés...
Június végén sikerült kiprovokálnom egy kiadós derékfájdalmat magamnak. A családorvosomnak azt is elpanaszoltam, hogy tartósabb üléskor zsibbad a...
Pszichésen fáj-e a szemem?
Tisztelt Doktornő! Február óta vagyok rosszul. Előtte egy elég stresszes félévem és vizsgaidőszakom volt (egyéb nehezeítéssel pl. TDK munka...
15 éves gyermek idegrohamjai
Jó napot doktornő! Az lenne a kérdésem,hogy tudja e mi a teendő ha egy 15 éves kamasz fiúnak akit miután 2-szer járta az első,3-szor a második...