Ezektől a gyógyszerektől mikor várható javulás?

A fiamról szeretnék kérdezni. Legelőször 7éve kezdődött és szinte minden évben visszatér. De ez a mostani tűnik a legsúlyosabbnak ez már 3 hónapja tart.Úgy kezdődött mint az eddigiek de még jött hozzá: -hallucinációk -többszöri sírások -remegés reszketés(kéz, láb) Ebből már a remegés reszketés elmaradt. Saját magát okolja mindenért hogy biztos valamit nem jól csinált azért van vele ez a dolog. 7éve mikor legelőször öngyilkossági kísérlete is volt és azt mondta erre azért nem tette meg mert a szeretteire gondolt.Fizikailag is kifáradt elmondása szerint besokallt.Sokat fekszik. A reggeli gyógyszer bevétele után még tovább pihen általában délután jön ki a szobájából. Mi mivel tudnánk segíteni rajta azon kívül hogy hordjuk az orvosokhoz? Vagy esetleg más gyógyszereket kéne szednie? Az anafranil sr 75mg 2014 augusztusa óta szedi a többit október és november óta szedi. Előre is köszönöm a válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza bipoláris zavar témában

Tisztelt Kérdező,

Fia a leírás - és a diagnózis - szerint jelenleg a bipoláris affektív zavar depressziós fázisában van, erre kapja a gyógyszereit is. Alapvetően a gyógyszeres kezelés az, ami a segítségére lehet. Emellett persze a család támogatása is fontos. El lehet őt kísérni a következő alkalommal a pszichiáteréhez, és elmondani neki, hogy Önök mit tapasztalnak. Ez is segítségére lehet a gyógyszerelés beállításában.

Üdvözlettel:

Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. december 29., 11:27; Megválaszolva: 2015. december 29., 23:14
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
cipralex erősíthet-e pörgést
Tisztelt doktornő, párom több éve Cipralex- Lamolep párosítást szed bipoláris betegségére. Reggelente 5 mg Cipralexet, és egy 100 as Lamolepet, ez...
Szimpla pszichés probléma, vagy...
Tisztelt Doktor Nő! Jól tudom, Ön pszichológus, így csak sejtése lehet önnek is, hogy lehetséges-e a hormonális probléma esetemben? Már...
Mi történik ha kevered? ...
Kedves Doktor Úr/Doktor Nő, Nekem egy egyszerű viszont nagyon érdekes kérdésem van. Az egyik ismerősöm bipoláris depresszióra szed...
Gyógyszerütközés miatti depresszió
Amióta (2002) diagnosztizálták nálam a bipoláris depressziót, az elején pár gyógyszert kaptam. Mostanára ennek a dupláját szedem és érzem, hogy...
fogyás pszichés betegség mellett
Pszichés betegségben szenvedek, bipoláris hangulatzavar és ehhez társul egy agorafóbia. Szeretnék fogyni, de mozgás nélkül ez nem megy, ráadásul...