Alvászavar

Tisztelt Doktornő /Doktor Úr! 17 éves fiam crohn beteg, jelenleg jól van. Medrolt szedett 1 évig, kis mennyiségben általában (4 mg) . Amióta elhagytuk, 3 hete, alvászavar lépett fel nála. Bár a betegsége sok stresszel, lelki-pszichés megterhelésekkel járt, ezekkel nagyjából megbírkóztunk szépen. Későn tud elaludni, sokszor el sem tud csak kis Frontinnal, aztán ha elalszik nehezen felriad, azt mondja ő nem is aludt, pedig mélyen aludt. Nem akarom hogy a Frontinra rászokjon. Ez az alvászavar esetleg összefügghet a Frontin szedésével ill. a krónikus betegséggel? Izzadásra is panaszkodik és szapora szívverésre, ő azt mondja ezért is ébred fel. Köszönettel: MÓnika

Dr. Kalóczkai Andrea válasza alvászavar témában

Kedves Kérdező!

A fiánál valószinűleg jelentős lelki problémák társulnak a testi betegséghez, ami általában igy is szokott lenni. Tanácsolom, hogy keressenek fel pszichoterápiával is foglalkozó pszichiáter kollégát, aki megfelelő gyógyszeres és lelki segitséget is tud nyújtani. A Frontinhoz kis adagban és nem rendszeres szedés esetén a hozzászokás veszélye igen csekély.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2013. január 03., 10:57 ;Megválaszolva: 2013. január 08., 18:23
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
Alvászavar
Tisztelt Webbeteg! 23 éves vagyok és rossz alvó. Éjjelente általában 2 alkalommal ébredek vizelési ingerre és megyek el a mosdóba, ezek után...
ALVÁS zavar, inszomnia FOLYTATÁS
kedves Dr nő. köszönöm az előző válaszát. valószinü elkerülte figyelmét,hogy bemásoltam a gyógyszereket (feltöltöttem kép...
ALVÁS zavar, inszomnia
Kedves Dr Nő! Évek óta tartó alvásproblémám van,pár évvel kezdődött (2012 ben vettem be először gyógyszert) Minimális...
Mi lehet velem? Mi a bajom?
Jó napot. Meg próbálom a lényeget le írni. Már régóta alvás problémáim vannak.. Amik az idő haladtával egyre rosszabbak. Minden este beszélek...
antipszichotikum
Tisztelt Dr nő! Az én problémám az az , hogy hosszú évek után letettem a benzodiazepint. Evés problémám alakult ki. A nyugtató helyett ettem....