Ha megszűnne a menstruáció...

Kedves Doktor Úr/Doktor Nő! Érdeklődni szeretnék milyen következményei lehetnek annak, ha esetleg pár éven belül megszűnne a menstruációm? Szükséges-e ezt kezelni és milyen gyógyszerrel? Sajnos pajzsmirigy alulműködésben szenvedek, melyre lassan 2 éve szedek gyógyszert. Az utóbb időben kb.egy fél éve vettem észre kisebb változásokat a menstruációmban. Persze, tudom, hogy mindenképpen fel kell keresnem egy nőgyógyászt, de előtte szerettem volna informálódni, mégis mire számíthat az ember.: -) További szép napot!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza vérzészavar témában

Kedves Kérdező!

Azért korai lenne még ilyenre gondolni, hogy megszűnik a menstruációja, az a menopauza korai eljövetelét jelentené. A pajzsmirigy alulműködésben szenvedő nőknél viszonylag gyakori a vérzészavar, illetve a teherebe esés, a pajzsmirigy funkcióját folyamatosan ellenőrizni kell. A vérzészavar jellegét pedig valóban nőgyógyásszal kell tisztázni, ha gyermekvállalási tervei vannak, endokrinológusának feltétlenül jelezze, mert ez esetben az sTSH célértékei másként alakulnak.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. március 07., 09:38; Megválaszolva: 2011. március 08., 08:57
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Gyógyszer adagolás
Jó napot kívánok! Szeretném megkérdezni hogy a Progesterone Exeltis gyógyszert a menstruáció első napjától, vagy a végétől számított 12 nap...
vérzészavar, hormon
Tisztel Doktor Úr/Nő! Szeptember folyamán együttlét után minimális vérzést tapasztaltam. Orvoshoz mentem, rákszűrés: P2, méh rendben, három...
Mi lehet a baj?
Ma van a 61. napja. Hogy nem jött meg a menstruációm, ráadásul semmi jele sincs, hogy megfog jönni. Ma csináltam egy tesztet (mert nővérem annyira be...
Mi lehet a baj?
Tisztelt Doktor úr! olyan gondom lenne, hogy egy már 5 hónapja keztem el szedni egy új fogamzásgátlót, mèghozzá velgyn tablettát. Eleve nem a...
Miért van ez, ha negatív minden...
Kedves Doktor nő/úr! Nekem egy olyan panaszom lenne, hogy október 11.-én együtt voltunk a barátommal, védekeztünk is, viszont az aktus végén...