vérzés szexuális inger hatására

Tiszteld Doktor Úr/Doktor Nő! 2 éve szedem a Belara nevezetű fogamzásgátlót, ez idáig nem is volt bajom vele, azonban novemberben antibiotikumos kezelés alatt álltam (Semicilnt és Coderit-N nevezetű gyógyszereket szedtem) aminek hatására a tablettamentes időszakban nem jelentkezett a vérzésem.Nőgyógyásznál jártam, aki UH-val is megvizsgált, és megnyugtatott hogy a következő hónapban már újból jelentkezni fog a vérzésem. A következő 2 tablettamentes időszakban gyengén (2 napra) volt csak vérzésem, ám ezt betudtam még mindig a gyógyszerkölcsönhatásoknak. A problémám februárban jelentkezett, mikor petting során elég nagy mennyiségű vér távozott belőlem, az utolsó szem tablettám bevétele előtt 1 héttel. A rá következő tablettamentes időszakban viszont már ismét rendesen jelentkezett a vérzésem, mint még a gyógyszerek előtt. A petting hatására jelentkező vérzés még egyszer jelentkezett, de már kisebb mennyiségben.Természetesen felkerestem ismét az orvosomat aki azt tanácsolta, hogy 1 hónapig ne szedjek fogamzásgátlót, hogy rendesen visszafejlődjön a nyálkahártyám.Konkrétumokat azonban nem közölt velem.Előfordulhat hogy még mindig a gyógyszeres kezelés hatására vannak gondjaim (a párom nem sérthetett fel, nem fájt semmi se)? Az 1 hónapos tablettaszünetet azonban egy régebbi orvosom nem javasolta, mivel szerinte ez összezavarja a ciklusom.Nem tudom mit tegyek, kérjek-e magasabb dózisú fogamzásgátlót az orvostól, vagy valóban tartsam be az 1 hónapos szünetet? Félek az 1 hónapos szünet után továbbra is fennállna a problémám. Előre is köszönöm válaszukat.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Deli Tamás válasza fogamzásgátló témában

Tisztelt Kérdező!

1 hónapos szünetet tartani szerintem is butaság. Ha a gyógyszerszedés mellett vérzés van, vagy a hormondózison kell emelni, vagy többfázisú készítményre szükséges váltani.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Deli Tamás
Dr. Deli Tamás szülész-nőgyógyász szakorvos
Kérdés: 2011. március 05., 14:01; Megválaszolva: 2011. március 09., 21:58
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruációs zavar
Üdvözlöm! Olyan problémával fordulnék Önhöz, hogy május 13-án volt egy terhesség megszakításom, amire rá 10 hétre jött meg először a...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Cifrinol nászutas felfázásra
Tisztelt Doktornő! Urológusom Cifrinol 500 mg antibiotikumot írt fel nekem visszatérő nászutas cystitisre, amelyből egy szemet kell bevennem minden...
Fogamzásgátló melletti problémák
Kedves Doktorúr/nő! 20 éves lány vagyok és kb. 2 éve szedek fogamzásgátlót. Simycia fogamzásgátlót szedtem egészen egy hónappal ezelőttig...
fogamzásgátló váltás újra
Tisztelt Orvos Úr/Nő! Az a problémám lenne, hogy eddig Lyndinette 20 fogamzásgátlót szedtem, amitől volt hogy émelygésem rosszulléteim voltak...