Menstruáció elmaradása yadine szedése után

Tiszteletem! Összesen 2 hónapig szedtem fogamzásgátló tablettát az első hónapban yasminelleét a másodikban yadine-t. Utolsó tablettamentes szünetben megjött a menstruációm, de utána nem vettem be többet és mikor esedékes lett volna a menszeszem nem jött meg. Szexuális életet éltem, de védekeztem is! Lehetséges, hogy a tabletta abbahagyása miatt van ez így? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza a menstruáció késése témában

Lehetséges, hogy a tabletta után ún. postpill amenorrhoea alakult ki, sokszor hónapok alatt áll csak helyre a menses, orvosi segítségre is szükség lehet. A biztonság kedvéért egy tesztet is érdemes csinálni, 100%-os védekezési módszer nincs.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. szeptember 01., 22:43; Megválaszolva: 2010. szeptember 02., 13:17
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruáció kimaradás
Tisztelt Doktor Úr! Májusban szültem meg a harmadik babámat, természetesen, minden komplikacio nélkül. Szoptattam egészen novemberig. Karácsonyig...
Sebészeti traumát követően...
Tisztelt Doktor Úr! Szeretnék érdeklődni, hogy lehetséges-e, illetve normális-e az, hogy egy múlthét szerdai napon történt lábat érintő trauma...
Nőgyógyászati rákszűrés...
Tisztelt Doktor Úr! Nőgyógyászati rákszűrés ambuláns adatlapján a diagnózisok alatt kettő kód és megnevezés szerepel. Az egyik U9990 Sine morbo...
Jaydess levétele
Tisztelt Doktor/Doktornő! 3 napja vették le a Jaydess nevű minispirált. A doktornő mondta, hogy egy kis vérzés előfordulhat. A kérdésem, hogy ez...
Ciszta vagy petefeszekrak?
Tisztelt Foorvos Ur! Edesanyam miatt irok onnrk. 73 eves, alapvetoen egeszseges, de a korral jaro gondokkal kuzdo no. Szeptemberben hasi ultrahnagon a...