• Hormonális?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doki! Az én problémám nőgyógyászati jellegű.33 éves, fiatalos,(175 cm/58 kg) gyermektelen nő vagyok. Amíg fogamzásgátló tablettát szedtem, nem jelentkezett nálam ilyen jellegű probléma, amíóta azonban abbahagytam a tabletta szedését "minden bajom" van.A pattanásokat nem is említem,mert azok azért kezdenek mérsékelt számban a menstruációs időszakra korlátozódni. Kezdődött azzal, hogy egyik napról a másikra egy cystát találtam a mellemben, amiből a folyadékot el kellett távolítani.Azóta nem telítődött újra, viszont ott maradt és a másik mellemben is találtak kettőt az éves kontrollon. Aztán folytatódott a középidős pecsételő vérezgetéssel a dolog,ami odáig vezetett, hogy lassan a havi ciklusból 3 hétig tisztasági betéttel vagy esetenként tamponnal tudtam csak biztonságban elmenni hazulról. A nőgyógyászom tanácsára újra szedni kezdtem a tablettámat 2 hónapra.Úgy tűnt hogy a vérezgetés kezd rendeződni, bár a tabletta szedése alatt szintén pocsékul voltam (haspuffadás, fejfájás, émelygés-hozzátenném, hogy elég igényes fogamzásgátlót szedtem,hiszen régebben is voltak ilyen problémáim mire sikerült megtalálni a megfelelő tablettát,de most ez sem úgy működött mint azelőtt.) Sajnos úgy tűnik, hogy 3 hónap után megintcsak ott tartok hogy a középidőben elkezdődő maszatolás hol alább hagy, hol felerősödik, amíg meg nem jön a vérzésem,ami eltart úgy egy hétig. Az orvosom nem lát semmi rendellenességet, ő a tabletta szedését javasolja. Én viszont nem szeretném szedni a tablettát, de nagyon szeretnék "normális" életet élni és tangát hordani nyáron. Mi lehet a gond? Lehet, hogy hormonális ez a dolog? Vagy egyáltalán van rá megoldás?

        WEBBeteg szakértő válasza a közti vérzés témában

        Kedves Normális lány!

        Őszintén szólva azt tudom csak javasolni, hogy legyen türelmes. Ugyanis a hosszú időn át szedett fogamzásgátló tabletta okozhat a menzeszben zavarokat és amikor abbahagyja a gyógyszer szedését, akkor ezek a zavarok előjöhetnek. Pontosan azért mert a tartós fogamzásgátló szedése alatt gátlódik a belső hormontermelés az agyában ami nehezen áll helyre. Ezért van a vérzészavara. Ha viszont gyógyszert szed, akkor sohasem fog helyreállni a rendszere. Tehát azt javaslom, hogy ne szedjen semmit max vitaminokat és persze próbáljon szexelni jó sokat, mivel nem ártana már gyermeket nemzenie is, tehát talán az egyik fő megoldás most az életben a gyermektelenség megoldása lenne. Én nem szednék semmit sem. Max vitaminokat.
        Türelem. Helyre fog állni a ciklusa. Lehet, hogy a nyár elmúlik és után de rendbe fog jönni.

        Üdvözlettel: Dr. Zsirai László
        A kérdésre a Fókuszban a Nő! orvos szakértője válaszolt. Tovább a Fókuszban a Nő! oldalára

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2009-06-08 21:48:44; Megválaszolva: 2011. október 05., 10:19

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot! Felmerült egy próbléma, ami lehet hogy csak számomra súlyos, de mindenképpen tanácsot szeretnék. Mirabella 75mikrogramm bevont tablettát szedek, már 4. hónapja, és eddig nem tapasztaltam ilyet : az első levél 3. heténél tartok,...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! A problémám az lenne, hogy egy pár hónapja megváltozott a menstruációm. 10 hónapja hagytam abba a rezia fogamzasgatló szedését. Abbahagyás után jött a zsíros bőr, a hajhullás viszont a menstruációmat átlagosnak...
        Tisztelt Doktor Úr! Nyár végétől október végéig napi kétszer (reggel-este) kentem be az arcomat a pattanások eltűntetésére 100%-os teafaolajjal. Fürdés után csepegtettem 3-4 cseppet az ujjamra és evvel kentem be homlokom meg államon kívül...
        Tisztelt Doktor Úr! Október 27-én tüdőgyulladással kórházba kerültem, ahol vérhígítót kaptam 4 napig, fekvőbeteg voltam, légszomjam volt, pelenkát viseltem, mert nem bírtam lábraállni. Már itthon lábadozok. A gondom, hogy okt.31. óta...
        Tisztelt Doktor Úr Nemrèg egy kórhàz nőgyógyàszati ügyeletén a hüvelyi ultrahangra nem húztak vèdőgumit úgy vizsgàltak meg. Ez lehetsèges hogy egy ilyen vizsgàlat alkalmàval ne hasznàljanak vèdőgumit? Ha nem lehetsèges egy ilyen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Nyár végén kezdtem fogmzásgátló tablettát (dienelle nevezetű tablettát) szedni. Azóta letelt az első három hónap, elkezdődött a 4. Levél gyógyszer beszedése. A menstruációm először 24., majd 25. napra jött meg....
        Tiszteletem! Kb. 3 éve szedem a mistral fogamzásgátlót. Az utóbbi fél évben azt vettem észre hogy egy keményebb edzés után pecsételő vérzésem volt a menzeszem előtt de csak két napig tartott, majd amikor kellett rendesen megjött. Most...
        Tisztelt Doktor úr/ Doktornő, A következő a problémám: nagyon rendszertelen a menstruációm, lassan 2 hónapja nem jött meg. A ciklusom 40.napján kértem hormonvizsgálatot, melynek eredménye a következő: Tsh: 1,882 mIU/L (ref: 0,400-4,000) Lh:...
        Üdvözlöm! Férjemmel kisbabát szeretnénk. Nem volt soha semilyen betegségünk, fogamzásgátlót sem szedtem soha. 4 hónapja próbálkozunk. Ebben a hónapban az esetleges menstruáció elött 8 nappal kezdődött egyfajta barna vérzés, amit a...
        Tisztelt Doktor Úr! E-mailen kaptam meg az éves rákszűrésem eredményét a MEDSERV Kft-től, amin az szerepel, hogy konvencionális cytológia,kolposzkópos dg. normál, eszközös vétel endocerv. átm. zónából, kenet minősége megfelelő,kenet...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        Hirdetések
        Tartson velünk az emeletre
        A Stannah lépcsőliftek alkalmasak mindenféle lépcső akadálymentesítésére. (x)
        A ginzeng és ginkgó hatása
        Javítja a memóriát és az agyi vérkeringést. Gyógyszer nem csak időseknek. (x)
      • Infografika és videó
      • Hirdetés