Prolaktin-babavállalás

Tisztelt doktor nő/úr!

A problémám a következő: március 1-jén leálltam a kislányom szoptatásával, mivel kiderült, hogy újra terhes vagyok. Viszont rá pár napra elkezdtem vérezni, és sajnos 7 hetesen elvesztettem a babát. Júniusban telik le a javasolt 3 hónap szünet. Tejcsöpögésem van még mindig. Azt olvastam, hogy ez megemelkedett prolaktin szintre utal. A nőgyógyászom írt fel rá bromocriptint. Azt mondta, hogy 15 napig szedjek belőle 2szer 1-et. De mindenhol azt olvasom, hogy fokozatosan kell szedni, és fokozatosan kell leállni vele. Ha így szedném ahogy az orvosom javasolta, akkor a leállás után nem ugrana vissza a prolaktin szint? Félek, hogy befolyásolná ez a következő terhességet. Megemelkedett prolaktin szint miatt elmehet a baba? Amit még furcsállottam, hogy nem küldött el vérvételre sem, csak így látatlanban írta föl a gyógyszert. Igazából nem sok tej jön, csak pár csepp ha megnyomom. Ha nem akarnánk júniustól babát, akkor nem aggódnék, csakhát még egy vetélést nem szeretnék átélni. És ha emiatt elmehet a baba, akkor inkább előbb ki kellene kezelni.

Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a gyermekvállalás témában

Kedves Vetélés utáni!

Sajnos elképzelhető, hogy a vetélést a magasabb prolaktin szint okozza-e vagy sem. De végül is ezen nem kell rágódni. a lényeg, hogy most már túl van rajta. Azt hogy fokozatosan leáll vagy kezdi el, vagy pedig egy hirtelen ugrásra szerintem ez a későbbi gyermekvállalást nem fogja befolyásolni. A lényeg, hogy mielőtt gyermeke próbálkozásba kezdenek kell egy prolaktin szintet nézni.
Sok sikert!

Üdvözlettel: Dr. Zsirai László
A kérdésre a Fókuszban a Nő! orvos szakértője válaszolt. Tovább a Fókuszban a Nő! oldalára

Kedves kérdező!
 
2 hónappal a szoptatás után még lehet ennyi tejelválasztás. Ne nyomkodja a mellbimbót, mert ez fokozza a prolactin szintet, így a tejelválasztást is.  Tejelválasztás gátlására szokták ilyen adagban adni a gyógyszert. Mivel csak 15 napig fogja szedni, addig pedig nem lesz terhes, nem fog a babára hatni. A megemelkedett prolactin szint a teherbe esést szokta gátolni, de mivel ön már a szoptatás alatt terhes lett, véleményem szerint ilyen nem áll fenn.  A gyógyszer szükségességéről másik szakember véleményét is kikérném.

 

 

Üdvözlettel: Dr. Fáklya Mónika, endokrinológus, gyermekgyógyász

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Fáklya Mónika, endokrinológus, gyermekgyógyász
Kérdés: 2009. május 18., 21:28; Megválaszolva: 2011. szeptember 30., 13:37
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Lehetek terhes?
Tisztelt Doktorúr! 3 napja késik a menstruációm, eddig mindig időben jött meg, 28 napos a ciklusom. Október 17-én, aktus közben elszakadt az óvszer....
Nőgyógyászat
Kedves Doktor! Az ovuláciomat megelőzően kb.egy héttel bő híg folyast tapasztalok mindig. Ez természetes folyamatok közé tartozik?(Fogamzásgátlót...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Hova forduljak?
Jó napot! Másfél éve alhasi fájdalmakkal küzdök ami mindig csak jobboldalt fáj. Több nőgyógyásznál jártam, 2x találtak tojásnagyságú...