Segít

jónapot dr.nő

Majdnem minden nap vann valami kérdésem önhöz. Most az lenne a kérdésem hogy ha megjön a menstruációm az nap vegyek be a Diane 35.gyógyszerből? És ez a Diane gyogyszer nem pete érésre van? Nekem azt monta az orvosom hogy hormonzavara is jó és pattanásokra is jó.+pcos-ra is jó ami nálam van az-az ciszta.Igen montam az orvosnak hogy szeretnék babát és az volt a válasza hogy ha abba hagyom a Diane35 gyógyszer szédését 1 hónap alatt teherbe eshetek.Válaszát köszönöm további szép napot.Üdvözlettel:Lorenssza

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a PCO témában

Kedves Lorenssza!

Igen, aznap kell elkezdeni a Diane-t amikor megjön a vérzése. Miután abbahagyta a gyógyszert, azután lehet próbálkozni, akár már a következő hónapban. Nem segíti a peteérést ez a gyógyszer, hiszen fogamzásgátló hatása van, tehát addig, amíg szedi, éppen ellentétes a hatása, viszont ezzel a hatásával a PCOS-ra is jó hatású, ami azután jelentkezhet, miután abbahagyta a szedését.

Ha esetleg a 3 hónapos kezelés után sem sikerül teherbe esnie néhány hónap alatt, és esetleg a sokcisztás elvátlozás ismét megjelenik, akkor más kezelésre is lehet majd szüksége. Sok türelmet kívnánok, és írjon bátran!

 

Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. május 09., 00:53; Megválaszolva: 2011. szeptember 30., 09:52
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nőgyógyászat
Kedves Doktor! Az ovuláciomat megelőzően kb.egy héttel bő híg folyast tapasztalok mindig. Ez természetes folyamatok közé tartozik?(Fogamzásgátlót...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Hova forduljak?
Jó napot! Másfél éve alhasi fájdalmakkal küzdök ami mindig csak jobboldalt fáj. Több nőgyógyásznál jártam, 2x találtak tojásnagyságú...
Lehetek terhes?
3 éve vagyunk házasok a férjemmel és próbálkozunk a kisteso projekten én szeptemberben töltöttem a 40.-et a férjem a 34.-et a férjemnek van egy 10...
Mi okozhatja a panaszaimat?
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Pár hónapja kezdődött: menstruáció előtt, közben és után borzalmas görcseim, továbbá kb félidőben, ovulációkor...