UH eredményeim

jónapot dr.nő

igen én kérdeztem a uh-hangos leleteimel kapcsolatban, És ma vissza mentem az orvosomhoz és meg kérdeztem töle mia az a PCO felvilágositot.Kaptam gyógyszer amit 3 hónapig kell szednem a gyógyszer neve:Diane 35

Most azt szeretném meg kérdezni hogy ezt a gyógyszert hogyan kell szednem? Mert monta az ovosom de sajnos nem emlékszem rá hogy mit mondot pontosan. Azt tudom hogy 3 hónapig kell szednem.És ahogy megjön a menstruációm az nap kell bevenem belöle 1 egyet? Kérem írja le nekem hogy-hogyan kell szednem azt a Diane35 gyógyszert. Az orvosom azt monta hogy ez a gyógyszer ojan mint a fogamzás gátló.De Gyószer szedés után teherbe lehet esni? Kérdéseimre nagyon köszönöm válaszát üdvözlettel:Lorenssza

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a PCO témában

Kedves Lorenssza!

Nagyon helyesen tette, hogy megkérdezte az orvost a PCO-szindrómáról. Nem tudom, vajon beszéltek-e arról, hogy gyermeket szeretne? Ilyenkor ritkán írnak fel fogamzásgátlót (a Diane 35 az fogamzásgátló hatású gyógyszer), inkább stimulálni szokták a petefészkeket, ami azt jelenti, hogy peteérést serkentő gyógyszereket adnak, hiszen a sok ciszta mellett is lehet peteérés.
Ha bizonytalan, akkor lehet, hogy érdemes lenne elmennie egy nőgyógyász-endokrinológiai vagy meddőségi szakrendelésre, ami klinikákon szokott lenni.
A Diane egyébként segíthet a PCO-szindrómán, és ha abbahagyta, akkor teherbe is lehet esni, csak így további hónapokat kell várakoznia.
A gyógyszer a menses első napján kell elkezdeni szedni, a 21 szemet elszedi, napi 1-et, majd tart egy hét szünetet, ez idő alatt vérzés lesz kb. a 4. naptól kezdődően. Az egy hét letelte után elkezdi szedni a következő levelet, 21 napig, ezt követően újra 7 nap szünet, majd a 3. levelet is el kell szedni.
Ha nem világos, írjon újra, segítek szívesen.

Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. május 08., 12:08; Megválaszolva: 2011. szeptember 30., 08:28
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nőgyógyászat
Kedves Doktor! Az ovuláciomat megelőzően kb.egy héttel bő híg folyast tapasztalok mindig. Ez természetes folyamatok közé tartozik?(Fogamzásgátlót...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Hova forduljak?
Jó napot! Másfél éve alhasi fájdalmakkal küzdök ami mindig csak jobboldalt fáj. Több nőgyógyásznál jártam, 2x találtak tojásnagyságú...
Lehetek terhes?
3 éve vagyunk házasok a férjemmel és próbálkozunk a kisteso projekten én szeptemberben töltöttem a 40.-et a férjem a 34.-et a férjemnek van egy 10...
Mi okozhatja a panaszaimat?
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Pár hónapja kezdődött: menstruáció előtt, közben és után borzalmas görcseim, továbbá kb félidőben, ovulációkor...