• Cypromix -fogamzásgátlóváltás

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő!

        19 éves vagyok most, 3 éve szedek gyógyszert a nőgyógyászom javaslatára, mert nagy fájdalommal járt a menstruációm, ez hálistennek megoldódott. Már több mint egy éve a Cypromix nevű fogamzásgátlót használom, azért ezt, mert eléggé pattanásos a homlokom, a hátamon pedig általában mindig van egy-egy az egyszerűnél kicsit nagyobb pattanás. Ez elmúlt egy darabig, de most pár hónapja megint visszatért a régi helyzet, szóval a sok pattanás. Az utóbbi időben igencsak megcsappant a szexuális kedvem is, valamint hüvelyszárazságot is tapasztalunk a párommal aktus közben, pedig érzelmi szinten nem történt változás. Mostanság a hangulatváltozásaim is igen gyakoriak. Egyébként a gyógyszert rendesen szedem, még sosem hagytam ki egyet sem és minden nap ugyanabban az időben veszem be. Mit javasol, váltsak gyógyszert? Ha igen, akkor mit szedjek? Szeretném elkerülni a hízást, ha lehet, sajnos a cypromixnak köszönhetően is felszedtem 5 kilót, tudom hogy ennek magas a hormontartalma. Ezt megelőzően Trinordiolt szedtem, de fájt tőle a fejem nagyon.
        Az új gyógyszer szedését ha ezt javasolja, egyből az utolsó Cypromix szem bevételét követő nap kell majd elkezdenem? Szeretném csúsztatni a menstruációm, mert a nyaralásra, táborra pont megjönne.
        Kicsit sok ez így most, elnézést, de igen fontos.

        Előre is köszönöm válaszát!
        Diána

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Diána!

        Nem is olyan sok, mint gondolná...

        Szerintem váltson gyógyszert, és attól függően, hogy melyiket választja majd tudja eltolni a mensest, de a biztos megoldás valóban az, amit Ön is szeretne, hogy folyamatosan szedi majd a következő levelet.

        A pattanások miatt pedig bőrgyógyászhoz kellene elmenni, mert nemcsak fogamzásgátlókkal lehet segíteni, hanem egyéb készítményeket is ki lehetne próbálnia. Próbálja meg a Yadine-t, vagy a Yasminelle-t szerintem.

         

        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2009-04-20 20:39:08; Megválaszolva: 2011. szeptember 26., 15:21

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot! Felmerült egy próbléma, ami lehet hogy csak számomra súlyos, de mindenképpen tanácsot szeretnék. Mirabella 75mikrogramm bevont tablettát szedek, már 4. hónapja, és eddig nem tapasztaltam ilyet : az első levél 3. heténél tartok,...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! A problémám az lenne, hogy egy pár hónapja megváltozott a menstruációm. 10 hónapja hagytam abba a rezia fogamzasgatló szedését. Abbahagyás után jött a zsíros bőr, a hajhullás viszont a menstruációmat átlagosnak...
        Tisztelt Doktor Úr! Nyár végétől október végéig napi kétszer (reggel-este) kentem be az arcomat a pattanások eltűntetésére 100%-os teafaolajjal. Fürdés után csepegtettem 3-4 cseppet az ujjamra és evvel kentem be homlokom meg államon kívül...
        Tisztelt Doktor Úr! Október 27-én tüdőgyulladással kórházba kerültem, ahol vérhígítót kaptam 4 napig, fekvőbeteg voltam, légszomjam volt, pelenkát viseltem, mert nem bírtam lábraállni. Már itthon lábadozok. A gondom, hogy okt.31. óta...
        Tisztelt Doktor Úr Nemrèg egy kórhàz nőgyógyàszati ügyeletén a hüvelyi ultrahangra nem húztak vèdőgumit úgy vizsgàltak meg. Ez lehetsèges hogy egy ilyen vizsgàlat alkalmàval ne hasznàljanak vèdőgumit? Ha nem lehetsèges egy ilyen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Nyár végén kezdtem fogmzásgátló tablettát (dienelle nevezetű tablettát) szedni. Azóta letelt az első három hónap, elkezdődött a 4. Levél gyógyszer beszedése. A menstruációm először 24., majd 25. napra jött meg....
        Tiszteletem! Kb. 3 éve szedem a mistral fogamzásgátlót. Az utóbbi fél évben azt vettem észre hogy egy keményebb edzés után pecsételő vérzésem volt a menzeszem előtt de csak két napig tartott, majd amikor kellett rendesen megjött. Most...
        Tisztelt Doktor úr/ Doktornő, A következő a problémám: nagyon rendszertelen a menstruációm, lassan 2 hónapja nem jött meg. A ciklusom 40.napján kértem hormonvizsgálatot, melynek eredménye a következő: Tsh: 1,882 mIU/L (ref: 0,400-4,000) Lh:...
        Üdvözlöm! Férjemmel kisbabát szeretnénk. Nem volt soha semilyen betegségünk, fogamzásgátlót sem szedtem soha. 4 hónapja próbálkozunk. Ebben a hónapban az esetleges menstruáció elött 8 nappal kezdődött egyfajta barna vérzés, amit a...
        Tisztelt Doktor Úr! E-mailen kaptam meg az éves rákszűrésem eredményét a MEDSERV Kft-től, amin az szerepel, hogy konvencionális cytológia,kolposzkópos dg. normál, eszközös vétel endocerv. átm. zónából, kenet minősége megfelelő,kenet...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        Hirdetések
        Tartson velünk az emeletre
        A Stannah lépcsőliftek alkalmasak mindenféle lépcső akadálymentesítésére. (x)
        A ginzeng és ginkgó hatása
        Javítja a memóriát és az agyi vérkeringést. Gyógyszer nem csak időseknek. (x)
      • Infografika és videó
      • Hirdetés