Kimaradó menstruáció

Tisztelt Doktor Úr!

Közel 8 évig szedtem fogamzásgátló tablettákat, tavaly októberben abbahagytam a gyógyszer szedését. Ezt követően februárban, majd márciusban jelentkezett a menstruációm, s már azt hittem renden is vagyok, de ebben a hónapban ismét kimaradt. A terhességi tesztek nem jeleznek terhességet. Többször kerestem már fel nőgyógyászokat ezzel a problémával, mivel évekkel ezelőtt már felhagytam a tabletta szedésével, majd az orvosok tanácsára ismét szedni kezdtem, mivel ezt a megoldást tudták csupán javasolni a problémámra. A kezdetek kezdetén is -16 évesen- is azért kezdtem el fogamzásgátlót szedni, hogy rendszeressé váljon a menstruációm, amíg szedtem nem is volt gond. A közel jövőben szeretnék gyermeket, így újra nem akarok gyógyszert szedni, szeretném, ha kitisztulna szervezetemből, és végre normalizálódna az állapotom.

Kérem segítsen, hogy mit tehetnék. Mi lehet a probléma oka?

Válaszát Várom!

V

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a menstruáció témában

Kedves V!

A fogamzásgátló szedése után, főleg ha valaki több évig szedi, akkor előfordulhat, hogy a ciklus nem áll helyre azonnal tehát kimaradhat egy vagy akár több menzesze is. emiatt nem kell aggódni, orvoshoz csak akkor kell mennie, ha több mint három hónapig nincs vérzése. a másik, hogy mivel magának eleve össze-vissza vérzései voltak, tehát nem várható, hogy most tökéletesen be fog állni. Minden bizonnyal, ha gyermeket akar most, akkor egy kis rásegítővel (Clostylbegyt tabl) rá kell segíteni, hogy legyen gyermeke, meg persze rendszeres menstruációja. Ehhez ki kell vizsgálni, esetleg a PCO-t ki kell zárni. Szóval ha gyermeket akar akkor van tennivaló. Ha nem akar, akkor nem kell semmit tennie csak türelemmel várnia.

Üdvözlettel: Dr. Zsirai László nőgyógyász

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Zsirai László
A kérdésre a Fókuszban a Nő! orvos szakértője válaszolt. Tovább a Fókuszban a Nő! oldalára
Kérdés: 2009. április 12., 10:51; Megválaszolva: 2011. szeptember 26., 09:07
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nőgyógyászat
Kedves Doktor! Az ovuláciomat megelőzően kb.egy héttel bő híg folyast tapasztalok mindig. Ez természetes folyamatok közé tartozik?(Fogamzásgátlót...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Hova forduljak?
Jó napot! Másfél éve alhasi fájdalmakkal küzdök ami mindig csak jobboldalt fáj. Több nőgyógyásznál jártam, 2x találtak tojásnagyságú...
Lehetek terhes?
3 éve vagyunk házasok a férjemmel és próbálkozunk a kisteso projekten én szeptemberben töltöttem a 40.-et a férjem a 34.-et a férjemnek van egy 10...
Mi okozhatja a panaszaimat?
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Pár hónapja kezdődött: menstruáció előtt, közben és után borzalmas görcseim, továbbá kb félidőben, ovulációkor...