• Mit várhatok még?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor ÚR/ Nő!

        Jannuár 10-én kezdődött a menstruációm! Ez tartott 12 napig. Mivel Mirena spirálom volt, ezért csepegett.Január 21-én , 2 év után levetettem. Január 23-án elindult egy vérzés. Azóta szenvedek tőle,ugyanis 5-6 napig véreztem, majd pedig össze-vissza. 1-2 napig nincs semmi, aztán hajnalban arra kelek, hogy vérzek. A levétel után egy héttel nagyon fájt a hasam, felírtak egy doboz tarivid antibiotikumot. A  vérzés még mindig visszatér. Szerdán megint voltam nőgyógyásznál. megvizsgált ami fájt, reggelre megint véreztem. Hüvelyi ultrahang: norm. nagyságú, homogén echoszerkezetű uterus, nyh:4,5 mm, környezetben kóros képlet nem ábrázolódik. dougles szabad.Azt mondta, hogy minden rendben, erre csütörtök reggel, megint tele volt az első négy vizeletem vérrel. Fáj a derekam is, meg a hasam is. Aháziorvos laborba küldött vizeletvizsgálatra. Valamint felírt még egy doboz Tarividet. Ő azt mondja, hogy ez a hormonok harca. Tényleg hormonzavaros lettem?  Tényleg 1-2 hónapig ez így lesz? A nőgyógyászom is azt mondja, hogy türelem! Ha nem válozik, akkor majd gyógyszeresen felépít egy menstruációt. Nagyon kétségbe vagyok esve.

        És félek is a következményektől....Nem tudok megnyugodni.

        Válaszát előre is megköszönöm:

        Gabi 33

        WEBBeteg szakértő válasza a menstruációs zavar témában

        Kedves Gabi!


        Sajnos erre lehet számítani. Miután a Mirena-t eltávolítják, a pecsételő, esetleg bővebb vérzés azért alakul ki, mert az eddig hormonhatásnak kitett elvékonyodott nyálkahártya vastagabb lesz, mint a Mirena ideje alatt. Jelenleg a méh nyálkahártyája nem túl vastag Önnél, emiatt nem kell aggódnia. Ha nagy mennyiségű vérzése van, akkor viszont vissza kell mennie az orvoshoz. Több hétig azért nem jó a folyamatos vérvesztés, de a 3-4 hét pecsételés még belefér. Ez nem hormonzavart jelent, hiszen a Mirenanak nincs hatása a hormonrendszerre, csak helyileg hat, hanem idő kell a szervezetnek, hogy a méh nyálkahártyáját teljesen felépítse.
        Amit viszont nem értek, hogy a vizelete véres, vagy a hüvelyből kifolyó vér keveredik el a vizeletben, mert ez nagyon nem mindegy. Tarividdal, ami egy antibiotikum, a húgyúti fertőzéseket kezelik, a hüvelyi vérzésre ellenben semmi hatása nem lesz! Esetleg a laboreredmény kimutatott baktériumokat is annak ellenére, hogy egy doboz Tarividet már végigszedett? Talán antibiotikumváltás is szóba jönne ebben az esetben. Amit javaslok, az nagyon sok türelem, és nyugalom, most "csak" a kellemetlen tünetekkel kell megbirkóznia. Kitartás!



        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2009-02-06 09:35:57; Megválaszolva: 2011. szeptember 02., 13:33

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot! Felmerült egy próbléma, ami lehet hogy csak számomra súlyos, de mindenképpen tanácsot szeretnék. Mirabella 75mikrogramm bevont tablettát szedek, már 4. hónapja, és eddig nem tapasztaltam ilyet : az első levél 3. heténél tartok,...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! A problémám az lenne, hogy egy pár hónapja megváltozott a menstruációm. 10 hónapja hagytam abba a rezia fogamzasgatló szedését. Abbahagyás után jött a zsíros bőr, a hajhullás viszont a menstruációmat átlagosnak...
        Tisztelt Doktor Úr! Nyár végétől október végéig napi kétszer (reggel-este) kentem be az arcomat a pattanások eltűntetésére 100%-os teafaolajjal. Fürdés után csepegtettem 3-4 cseppet az ujjamra és evvel kentem be homlokom meg államon kívül...
        Tisztelt Doktor Úr! Október 27-én tüdőgyulladással kórházba kerültem, ahol vérhígítót kaptam 4 napig, fekvőbeteg voltam, légszomjam volt, pelenkát viseltem, mert nem bírtam lábraállni. Már itthon lábadozok. A gondom, hogy okt.31. óta...
        Tisztelt Doktor Úr Nemrèg egy kórhàz nőgyógyàszati ügyeletén a hüvelyi ultrahangra nem húztak vèdőgumit úgy vizsgàltak meg. Ez lehetsèges hogy egy ilyen vizsgàlat alkalmàval ne hasznàljanak vèdőgumit? Ha nem lehetsèges egy ilyen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Nyár végén kezdtem fogmzásgátló tablettát (dienelle nevezetű tablettát) szedni. Azóta letelt az első három hónap, elkezdődött a 4. Levél gyógyszer beszedése. A menstruációm először 24., majd 25. napra jött meg....
        Tiszteletem! Kb. 3 éve szedem a mistral fogamzásgátlót. Az utóbbi fél évben azt vettem észre hogy egy keményebb edzés után pecsételő vérzésem volt a menzeszem előtt de csak két napig tartott, majd amikor kellett rendesen megjött. Most...
        Tisztelt Doktor úr/ Doktornő, A következő a problémám: nagyon rendszertelen a menstruációm, lassan 2 hónapja nem jött meg. A ciklusom 40.napján kértem hormonvizsgálatot, melynek eredménye a következő: Tsh: 1,882 mIU/L (ref: 0,400-4,000) Lh:...
        Üdvözlöm! Férjemmel kisbabát szeretnénk. Nem volt soha semilyen betegségünk, fogamzásgátlót sem szedtem soha. 4 hónapja próbálkozunk. Ebben a hónapban az esetleges menstruáció elött 8 nappal kezdődött egyfajta barna vérzés, amit a...
        Tisztelt Doktor Úr! E-mailen kaptam meg az éves rákszűrésem eredményét a MEDSERV Kft-től, amin az szerepel, hogy konvencionális cytológia,kolposzkópos dg. normál, eszközös vétel endocerv. átm. zónából, kenet minősége megfelelő,kenet...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        Hirdetések
      • Infografika és videó
      • Hirdetés