Hormonális spirál

Tisztelt Doktor Úr! Olyan kérdésem lenne Önhöz, hogy december 31-én helyeztek fel Levosert neű hormonos spirált. Nem volt semmi gond a felhelyezésnél és utána sem, most pedig barnás színű váladékozás jelentkezett, nem túl erősen, de mégiscsak van. A kérdés az lenne, hogy peteérési elégtelenségem lehet, vagy a spirál okozhatja? Válaszát megköszönve! Tímea

Dr. Kiss György válasza Hormonális spirál témában

Tisztelt Hölgyem!

A spirál okozta hormonalis változásnak tudható be a tünet és hüvelyi UH vizsgálattal pedig elleőrizni lehet, hogy jó helyen van-e a spirál!

Üdvözlettel: dr.Kiss

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2016. január 15., 15:01; Megválaszolva: 2016. január 15., 21:06
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Jó napot!Kórszövettani lelettel...
akr.leír.: 2 ml összmennyiségű, mállékony barnásvörös, kenőcsös alvadékból és kevés szürkésbarna szövettöredékből álló kaparék....
Bizsergés és vizelési inger
Kedves Doktor! 2021 auguszutában szültem, és a múlt hónaptól kezdődően napokon keresztül, konstans olyan érzésem van a csiklónál, mintha...
2 hónapja kimaradó menstruáció...
Üdvözlöm! 32 éves vagyok. 2022.03.05-12. között volt az utolsó menstruációs vérzésem. A ciklusaim átlagosan 30 naposak voltak előtte. 2021....
Ovestin krém helyett méhnyakkenet...
Tisztelt Doktor Úr! Nőgyógyászati vizsgálaton a következő eredményt kaptam: Kolposzkópos képen 10 és 2 óra között tagoltság látható. A...
Negatív CINtec Plus
Üdvözlöm! Másfél hónappal ezelőtt a cytologia leletem: asc-h (nem zárható ki h-sil) , gyulladt lobos. Ezután (4 héttel ezelőtt) hpv tipizálást...