kevés menstruáció

Tisztelt Szakértő! Egy problémámat szeretném megosztani Önökkel, hogy mi lehet a gond, ill. mit tudnék tenni. A problémám, első sorban a menstruációmmal van összefüggésben. A ciklusom jónak mondható, 28 és 33 nap közötti, a fogamzásgátló tablettát szeptember óta nem szedem, a vérzésem mennyisége nagyon minimális és 2 nap mindössze, és szinte egy betét elegendő az egész napra, viszont tünetek a menstruáció ideje alatt a hasmenés, ill. a hasgörcsök. Valamint nyálkás székletürítés, sokszor csak nyálkahártya távozik széklet nélkül. Nőgyógyásznál voltam, ő írt fel ciklus szabályozásra Provera tablettát, melyet 3 cikluson keresztül szedtem, aztán ezt követően sem tapasztaltam változást, peteérésem feltehetően van, mivel ovulációs tesztet használtam és kb. a 10 nap környékén tapasztaltam a teszt segítségével, valamint ezen a napon enyhe szúrást is tapasztaltam. A Provera tablettát amiatt kaptam, hogy a fogamzásgátló tabletta abbahagyása után is kevés volt a menstruációm mennyisége ill. pattanások jelentek meg az arcomon és a hátamon. A menstruációm mennyisége a fogamzásgátló tabletta szedése alatt is hasonlóan kevés volt, de akkor a nőgyógyászom azt mondta, hogy ez normális, a tabletta szedése miatt van, de most már nem szedem és akkor mi lehet az oka a kevés vérzésnek. Kérem javasoljanak valamit, hogy mi lehet az oka a problémámnak, ill. hogy mit tudok tenni, hogy ez ne okozzon gondot a továbbiakban, ill. lassan aktuális a gyermekvállalás is és nem szeretnék gondot a fent leírtak miatt. Előre is köszönöm a segítségüket. üdvözlettel, T

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Törő Bálint válasza menses témában

Tisztelt Kérdező!

Problémáját nem lehet levélváltással rendezni.

Szükséges lesz egy részletes hormonális kivizsgálásra is, különös tekintettel a gyermekvállalási tervezgetésre is.

Üdvözlettel:

Dr. Törő

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. március 25., 15:18; Megválaszolva: 2015. március 31., 08:46
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...
Tabletta miatt lehet?
Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát...