Mirena mellékhatás

Tisztelt Doktornő, úr! 38 éves vagyok három gyermekem van, 3 éve mirenám van.10 éve1.25 mg concor cor-t szedek szapora szívverésre.mostanában megviselnek a menzesz előtti napok, egy hét is.Vérzéses zavaraim nincsenek bár már elég kevés a vérzés mennyisége, csak egyre sűrübben van alvás problémám, éjjel is és nappal is szapora szívverés, bizonytalanság érzés, vacogás aztán kiver a víz, hangulatingadozás.Szeretném öntől megkérdezni lehet e mindez a mirena mellékhatása? bár én úgy tudtam csak helyileg fejti ki hatását de a kibocsájtott hormon nem zavarhatja meg íly módon a szervezetemet? Arról csak mostanában olvastam hogy azoknak nem ajánlják a mirenát, akiknek "szives"problémái vannak., pedig amikor feltették, az orvosomat tájékoztattam erről.Ezenkívül rohanó életet élek munka, 3 gyermek, háztartás, heti három edzés, kínlódás a napi megélhetéssel, több gond, kevéske pihenés.Vettessem le a mirenát a hormon okozhatja mindezt vagy talán másféle problémám lehetséges? köszönöm válaszát

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátló témában

Az alkalmazott méhenbelüli eszköz nem okoz ilyen jellegű problémát.

A menstruáció mennyiségét jelentősen csökkenti, esetleg el is maradhat.

Belgyógyászati szakvizsgálatra tanácsos elmennie.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2013. január 08., 08:08 ;Megválaszolva: 2013. január 11., 22:00
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruációs zavar
Üdvözlöm! Olyan problémával fordulnék Önhöz, hogy május 13-án volt egy terhesség megszakításom, amire rá 10 hétre jött meg először a...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Cifrinol nászutas felfázásra
Tisztelt Doktornő! Urológusom Cifrinol 500 mg antibiotikumot írt fel nekem visszatérő nászutas cystitisre, amelyből egy szemet kell bevennem minden...
Fogamzásgátló melletti problémák
Kedves Doktorúr/nő! 20 éves lány vagyok és kb. 2 éve szedek fogamzásgátlót. Simycia fogamzásgátlót szedtem egészen egy hónappal ezelőttig...
fogamzásgátló váltás újra
Tisztelt Orvos Úr/Nő! Az a problémám lenne, hogy eddig Lyndinette 20 fogamzásgátlót szedtem, amitől volt hogy émelygésem rosszulléteim voltak...