menstruacios zavar

Jo napot lenne egy kerdesem. kb 13 napja tart a menstruaciom. egy kicsit furcsalom, mert meg szedtem a fogamzasgatlo tablett es meg jott. nem tudom hogy milyen okbol kifolyolag tarthat ilyen sokaig. sajnos orvoshoz nem tudok elmenni mert jelenleg kulfolon tartozkodom. szeretnem kerdezni hogy mi lehet a kivaltoja vagy h miert tart ilyen sokaig. mostanaban nagyojnn szoktam szedulni, bar lehet h a sok verveszteseg miatt. remelm tud segiteni elore is koszonom

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szalóczy Péter válasza vérzészavar témában

Keves Kérdező! Jó lett volna tudni, melyik gyógyszert szedte és a váratlan vérzés hányadik szemnél kezdődött el. Ha folyamatosan szedi a gyógyszert, a szünetben lehet, hogy még vérzik, de az ujrakazdett csomag elején mindenképpen el kell múlnia. Ha a következő ciklusban is így járna, váltson másik gyógyszerre vagy folyamatosan, vagy egy ciklusnyi szüneettel, hogy a saját hormontermelése egy ciklusra magáhoztérhessen. Az is megoldás, hogy most abbahgyja a gyógyszerszedést, hogy a saját hormonrendszere hozza helyre a hibát. Ha ennek ellenére tovább vérezgetne, mindenképpen keresse fel külföldön is a nőgyógyászatot. Mindenképpen érdemes lenne vasat szedni gyógyszeresen, legalább 3 hónapon át, hogy pótlódjon az elvesztett vasmennyiség.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 24., 20:34; Megválaszolva: 2012. augusztus 27., 09:55
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Gyógyszer adagolás
Jó napot kívánok! Szeretném megkérdezni hogy a Progesterone Exeltis gyógyszert a menstruáció első napjától, vagy a végétől számított 12 nap...
vérzészavar, hormon
Tisztel Doktor Úr/Nő! Szeptember folyamán együttlét után minimális vérzést tapasztaltam. Orvoshoz mentem, rákszűrés: P2, méh rendben, három...
Mi lehet a baj?
Ma van a 61. napja. Hogy nem jött meg a menstruációm, ráadásul semmi jele sincs, hogy megfog jönni. Ma csináltam egy tesztet (mert nővérem annyira be...
Mi lehet a baj?
Tisztelt Doktor úr! olyan gondom lenne, hogy egy már 5 hónapja keztem el szedni egy új fogamzásgátlót, mèghozzá velgyn tablettát. Eleve nem a...
Miért van ez, ha negatív minden...
Kedves Doktor nő/úr! Nekem egy olyan panaszom lenne, hogy október 11.-én együtt voltunk a barátommal, védekeztünk is, viszont az aktus végén...