menstruációs zavar

Tisztelt Doktornő/Úr! A problémám körübelül 3 hete kezdődött, mikor hazaértem a balatoni nyaralásból. Az utolsó menstruációm kb 2 hétig elhúzódott, továbbá csúnya pattanások jelentek meg főként az államon és a hajam is hullik. Nem szedek fogamzásgátló tablettát. Mi lehet a probléma hátterében? Köszönöm válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szalóczy Péter válasza menstruációs zavar témában

Kedves Kérdező! Ha a vérzésrendetlenség megismétlődik, vagy rendszertelenné válik, érdemes egy vérből vett részletes hormontükör a kérdésban leginkább szerepet játszó hormonokra, de androgénekre is. Ez pontosan megválaszolja, hogy van e érdemi, igazítandó hormonalis hibája. Minden más csak találgatás lenne.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 12., 19:55; Megválaszolva: 2012. augusztus 15., 22:11
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...
Tabletta miatt lehet?
Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát...