Fájdalomcsillapítók

Kedves Doktor Úr/Nő! Fájdalmas menstruációm miatt immár két éve kénytelen vagyok a vérzés első két napján fájdalomcsillapítókat bevenni. Ilyenkor Algoflex M-et szedek, más gyógyszert ezen kívül nem használok. Az érdekel, hosszú távon okozhat-e szervi károsodást az ibuprofen alapú készítmény? Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Földi Ildikó válasza fájdalomcsillapító témában

Ha havonta csak 1-2 napig alkalmazza, nem okoz károsodást, feltéve ha egyéb okokból (pl fejfájás, derékfájás) nem szed rendszeresen más, nem szteroid típusú fájdalomcsillapítót is.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 08., 11:49; Megválaszolva: 2012. augusztus 08., 19:41
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...
Tabletta miatt lehet?
Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát...