Lehet klimax?

Tisztelt Doktor Úr! Sokféle és hosszú évek óta tartó nőgyógyászati problémák miatt az orvosom a méhem eltávolítását javasolja. Azt szeretném tudni, a műtét után is jelentkezhetnek klimaxos tünetek? Mindenképp muszáj majd valamilyen hormon készítményt szedni? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm. Üdvözlettel és tisztelettel: "fagi"

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza nőgyógyászat témában

A klimaxos tünetek nem a méh, hanem a petefészkek eltávolításával vannak összefüggésben, hiszen azok termelik a hormonokat. Hogy ezek is el lesznek-e távolítva, arról kérdezze meg a nőgyógyászt! Ha igen, hormonpótlás lehetséges.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. július 28., 23:13; Megválaszolva: 2012. július 29., 15:34
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Gombás fertözés
Kedves Dr.úr. A napokban derült ki nállam hogy covid fertözött vagyok ezzel egyidejüleg jelentkezett nállam hüvelyi viszketés,égés. Kaptam rá...
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...