Női probléma

Másfél éve érzek fájdalmat, égő érzést a szeméremtestnél, hüvelybemenetnél! Ülés, szexuális eggyütlétkor is fájdalmas! Voltam nem egy nőgyógyásznál, még urulógiára is elküldtek! Mikrobiológiai vizsgálatokat végeztek, ezek negatívak, vizelettenyésztés is volt szintén negatív, kismedence MR vizsgálaton is voltam, ott sem mutatott ki semmi elváltozást! Némelyik orvos hüvelygyulladásra gondolt! jódos kúpot, antibiotikumokat nem egyszer kaptam! de nem segített! Volt egy Bartolini cysta-m másfél éve, ami gyógyszeres kezelésre visszahúzódott! az után jelentkeztek nálam ezek a fájdalmak! nem tudom van e összefüggés ez között! Az orvosok semmit nem mondanak! Most olvastam erről a Vulvodyniáról! Leheteséges h ez a probléma áll fenn nálam! Akkor ezt meg sem lehet állapítani hogy ez a problémám? És ha igen, ez elmúlik valaha vagy ezzel együtt kell élni? Van rá valami gyógymód? Olvastam hogy még a hormonok is okozhatják! mielőtt jelentkezett volna nálam ez a probléma! 1-2évig át 3-4 féle fogamzásgátlót is szedtem! Nem tudom h akkor most ez is összefügghet e ezzel?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szalóczy Péter válasza nőgyógyászat témában

Kedves Kérdező! Elméletben nem látva a beteget nehéz hozzászólni egy felszines, egyszerű de mégis nagyon kellemetlen panaszhoz. Számos felvetésséből a korábbi hormonális fogamzásgátlás nem függ össze ezzel. A Barthollin ciszta konzervatívan gyógyulva, hacsak nem okozott hegget, szintén nem. A vulvodynia egy elkent összefoglaló megjelölése egy szeméremtáji fájdalomnak, nem önálló kórkép. Felmerül égő érzés e tájon rejtett cukorbetegségnél, amit egy vérvétel ki tud zárni. Mindenképpen megpróbálható Ovestin vagy Estrocad krémes bekenés reggel-este az érintett területre, esetleg a hüvelybemenetbe néhány centimétere. Ne féljen fiatal korában attól, hogy nem fog megszabadulni apanasztól.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. július 22., 17:52; Megválaszolva: 2012. július 24., 12:05
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...
Tabletta miatt lehet?
Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát...