Lusta petefészkek

Kedves Doktor Úr/Doktornő! Másfél éve rendszertelenkedni kezdett a menstruációm, többször is 15. nap körül jött meg. A nőgyógyászom a ciklus rendszerezése érdekében felírt egy gyengébb hatóanyag tartalmú fogamzásgátlót (Yaz, Bayer), amit 8 hónapig szedtem. Azonban február 1-én abbahagytam, mert nem akartam több szintetikus hormont szedni. Akkor megjött, és azóta se. Tehát eddig 3 ciklusom kimaradt. Endokrinológiai vizsgálatokon voltam, vérvételből megállapították az ösztrogén, a tesztoszteron, az FSH, az LH, a prolaktin szintemet, valamint a gluténérzékenységet és inzulinrezisztenciát is vizsgálták PCOS-re (policisztás ovárium szindrómára) gyanakodva. Az eredmények szerencsére jók, minden a normál értékek körül mozog. De a petefészkeim lusták, "alszanak", és emiatt vannak rajta mikrociszták. Most kaptam két hormoninjekciót, és a későbbiekben az endokrinológus javaslatára szednem kéne majd a Diane 35-öt. Nekem viszont elegem van ezekből a készítményekből. Tudna nekem javasolni valamilyen alternatív megoldást? Eddig az AVIVA tornáról hallottam, mint mensturációt meghozó módszerről, azt el is kezdtem. Kérem, mondja el a véleményét a helyzetemről.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza a petefészek témában

A fogamzásgátló gyógyszer abbahagyása után, főleg, ha valaki több évig szedi, előfordulhat vérzészavar. Ez általában úgy szokott történni, hogy a gyógyszer abbahagyása után akár több hónapig nem jelentkezik vérzés. Vagy egy normális vérzés után ritkább menzeszek jelentkeznek és sokkal enyhébb vérzések. Ez azért van, mert a fogamzásgátló szedése alatt gátlódnak az agyban a nemi hormonok szabályozásáért felelős hormonok, és amikor az ember abbahagyja a szedést, akkor bizonyos egyéneknél ez a gátlás nehezebben oldódik, és így a vérzés vagy nem következik be, vagy pedig ritkábbá válik. Ez a jelenség nem baj, hiszen nem szükséges miatta orvosi kezelés, és természetesen orvoshoz sem szükséges fordulni, csak ha fél év után sem jön meg a vérzés. Amennyiben a partner gyermeket szeretne, akkor a belső hormon gátlás miatt a terhesség sem jön létre, tehát akkor viszont ennek elősegítésére orvosi kezelés szükséges.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. május 30., 13:12; Megválaszolva: 2012. május 31., 19:33
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruáció kimaradás
Tisztelt Doktor Úr! Májusban szültem meg a harmadik babámat, természetesen, minden komplikacio nélkül. Szoptattam egészen novemberig. Karácsonyig...
Sebészeti traumát követően...
Tisztelt Doktor Úr! Szeretnék érdeklődni, hogy lehetséges-e, illetve normális-e az, hogy egy múlthét szerdai napon történt lábat érintő trauma...
Nőgyógyászati rákszűrés...
Tisztelt Doktor Úr! Nőgyógyászati rákszűrés ambuláns adatlapján a diagnózisok alatt kettő kód és megnevezés szerepel. Az egyik U9990 Sine morbo...
Jaydess levétele
Tisztelt Doktor/Doktornő! 3 napja vették le a Jaydess nevű minispirált. A doktornő mondta, hogy egy kis vérzés előfordulhat. A kérdésem, hogy ez...
Ciszta vagy petefeszekrak?
Tisztelt Foorvos Ur! Edesanyam miatt irok onnrk. 73 eves, alapvetoen egeszseges, de a korral jaro gondokkal kuzdo no. Szeptemberben hasi ultrahnagon a...