Epilepszia és szörösödés

1995 óta vagyok epilepsziás. 98óta szedem a convulex gyógyszert 300mg-osat napi 4-et. számomra nagyon kellemetlen, de nagyon kiszőrösödtem. szinte mindenhol. lehet ez kapcsolatban a gyógyszerrel. vagy mi okozhatja?

WEBBeteg szakértő válasza PCOS témában

Kedves Kérdező!

Lehet a gyógyszer hatóanyagának mellékhatása. Oka a fokozott férfi nemihormon termelés lehet. Nőgyógyászt keressen fel először, ha Ön nő, mert ennek a gyógyszernek a mellékhatása lehet az úgynevezett polycystas ovarium szindróma, mely azt jelenti, hogy a petefészekben cysták képződnek, melyek a működését befolyásolják és ennek lehet ez a tünete. Ha ez nem igazolódik két dolgot tehet, vagy a Convulex lecserélését kéri az ideggygyásztól vagy a nőgyógyásztól kér olyan fogamzásgátlót, ami ez ellen hat.

Üdvözlettel: Dr. Bessenyei Mónika, neurológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Bessenyei Mónika, neurológus
Kérdés: 2009. augusztus 05., 09:51; Megválaszolva: 2009. augusztus 05., 09:51
Kérdések és válaszok: Neurológiai betegségek
Mri lelet (Dva gyanú )
Tisztelt Dr.Úr! A kérdésem az lenne hogy 1 hónapja tapasztalok a látásomban problémákat mintha nem olyan élesen látnék mint régen. Szemész...
MR vizsgálat eredménye
Tisztelt Doktor Úr! Az MR vizsgálat véleményében szereplő chr.iszkémiás jelleg és az encephalopathia mit jelent? Lehetnek ettől a mai napi is...
Látás problémák
Tisztelt Doktor Úr! A barátnőm problémájával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Már másodszorra jelentkezik látás probléma a jobb...
Csecsemő septum pellucidum hiánya
Üdvözletem! A hathetes babámnál csípő-, has- és koponyaultrahang-vizsgálat alkalmával agyi eltérést találtak, jelesül a septum pellucidum...
SM beteg lennék?
Üdv, Szorongásos tüneteim vannak több mint 10 éve. Pánikrohamok, amiket leküzdöttem, de az általános szorongas visszater. Sajnos hipochonder is...