• Vérnyomáscsökkentő mellékhatása

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktor Úr (Doktor Nő! ) Sokáig szedtem az Isoprin 120 mg gyógyszert, de mostanában emellett is egy kissé magas lett a vérnyomásom. A kardiológián a kezelő orvosom új gyógyszerként a Tarka 240 mg tabblettát írta fel napi 2x1/2 adagban. Ez nagyon jól rendezte és jól éreztem magam tőle, de köhögési rohamokat váltott ki. Megjegyzem, hogy a bal oldali tüdőmet 1978-ban teljesen eltávolították és van egy kis tüdőtágulatom is. Ezen gyógyszer helyett visszatértünk az Isoptin 120 mg gyógyszerre és mellé kiírta a Valsacor 80 mg gyógyszert még. Ettől viszont nehézlégzésem van és ugyanúgy köhögök, talán még jobban. Lassan nem merek visszamenni az orvoshoz. A kérésem az lenne, hogy segítsenek abban, hogy van-e olyan vérnyomáscsökkentő, amelynek nincs hörgőszűkitő hatása? Valószinüleg az előbbiekben leírt tüdő probléma miatt vagyok fokozotabban érzékeny ezekre a mellékhatásokra. Előre is köszönöm válaszukat. Üdvözlettel:

        Dr. Bene Orsolya válasza a magas vérnyomás témában

        KEdves kérdező! Az ACE-gátlóknál, mint ami a Tarkában is van, gyakori a köhögés, az ARB-knél, mint a Valsacor, már ritkább (ezért szokták ilyenre cserélni az ACE-gátlókat köhögés esetén) - mindkét gyógyszercsoport ugyanarra a szabályozórendszerre hat, csak más-más ponton. Rajtuk kívül számos más gyógyszercsoport létezik, de náluk értelemszerűen más mellékhatások fordulhatnak elő. Az Isoptinnal pl. még vízhajtó, alfa-blokkoló is kombinálható (Cardura pl.), bár ez utóbbi is okozhat légszomjat, köhögést, esetleg más típusú Ca-csatorna blokkkoló is szóba jön. Sajnos nem mindig sikerül elsőre eltalálni a megfelelő szert, de ez ne szegje kedvét, mindenképpen egyeztessen a panaszokról a kezelőorvossal.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Bene Orsolya
        kardiológus szakértőnk Itt kérdezhet

        Dr. Bene Orsolya

        Kérdés: 2011. szeptember 22., 19:08; Megválaszolva: 2011. szeptember 23., 23:11

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő, Nagypapám (96 éves) és szüleim (61 éves nő és 60 éves férfi) számára a háziorvos ASA Protectet írt fel állandó (tartós) szedésre agyvérzés és szívinfarktus megelőzése céljával. Mindegyikük szed magas...
        Tisztelt Doktornő! Férjem 43 éves, 86 kg, 178 cm magas,naponta 30 percet fut, és magas vérnyomást diagnosztizáltak nála. Édesapjának 40 éves korában volt by-pass műtétje, és neki is magas volt a vérnyomása. Pulzusa is magas volt. Este 23...
        Üdvözlöm.Merre felé indulhatnék?Lehet belgyógyászati betegségem?Érdemes lenne kivizsgáltatnom magam?Fél éve kezdődött nálam hogy ébredés után hajnalba 3körül mindig minden nap magas a vérnyomásom( 140-170 között).Amikor magas a...
        Évtizedek óta fennálló magas vérnyomás miatt gyógyszert szedek, ami többnyire megoldotta a problémámat. Három hónapja a reggeli fejfájás és magas vérnyomás gyógyszer hatására sem változott, ezért több gyógyszert kaptam. Lehet-e ezeket...
        Tisztelt Doktornő! Két éven belül már a második alkalommal fordul elő, hogy vérnyomáscsökkentő gyógyszerek szedése mellett hirtelen megugrik a vérnyomásom. Tegnapi napon is enyhe szédülésre ébredtem, ami nem jellemző rám, ezért...
        Tisztelt Dr Nő Vérnyomásom 135/ 95 mérek belvárosban buszt vezetek. Alkalmasságin évente 150/100 ra emelkedik.Munka után du 140/95 mérek. Kipihent állapotba 2-3 szabadnap után 130/89 mérek. Most házi orvostól kaptam értágító gyógyszert...
        Üdvözlöm Doktornő! Már váltottunk néhány levelet, de most volna még Önhöz kérdésem. Ha valakinél BKH-t (bal kamrai hipertrófiát) állapítanak meg, az szedheti reggel a Portiron HCT 100/12,5mg, ill. este az Amlodipin 5mg gyógyszereket? Mert...
        Üdvözlöm Doktornő! Egyszer már írtam Önnek, de most egy másik probléma miatt kérném segítségét, mert tanácstalan vagyok. (A helyi kórházi szakrendelésen nem igazán segítőkészek az orvosok sajnos, hamar "kivágják" az embert, a...
        Üdvözlöm Doktornő! Szeretnék Öntől kérdezni, mert eléggé aggódom. Először is megemlítem, hogy szüleim szív-érrendszeri betegségben haltak meg. Anyám szívelégtelenségben, álmában 53 évesen, apám pedig vese eredetű keringés...
        Tisztelt Doktornő! Egy olyan problémám lenne, hogy Cardura és Tamloset gyógyszer szedése mellett is 150/60 és 140/50 a vérnyomásom átlagban. Két problémát fedeztünk még fel vele kapcsolatban, amik veszélyesnek mutatkoznak: -A szisztolés és...