Lehet -e?

tisztelt   dr ur! ma hallottam a televizioba.hogy a folyamatos vérnyomás csökkentö szedése, merevedési problémát is okozhat.én már másfél éve szedem a lisonorm gyogyszert, lehetnek -e erröl nekem ilyen problémáim? köszönöm szépen a válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza merevedés témában

Kedves kérdező!

Bizonyos vérnyomáscsökkentő gyógyszereknél valóban előfordulhat ilyen mellékhatás, de ez többnyire a béta-blokkoló és bizonyos vízhajtó csoportba tartozó készítményeknél fordul elő. A Lisonorm két hatóanyagánál ennek kicsi az esélye, ráadásul a merevedési zavar lehet az érelmeszesedésnek is kezdeti tünete. Amennyiben mégis ilyen panaszai lennének, javasolt elsősorban urológus felkeresése, de megfontolandó egy kardiológiai állapotfelmérés, rizikóbecslés elvégzése is.

 Üdvözlettel: Dr. Bene Orsolya

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. július 09., 11:01; Megválaszolva: 2009. július 09., 11:01
Kérdések és válaszok: Magas vérnyomás (Hipertónia)
Pulmonális hypertonia
Tisztelt Doktornő! 25 éves vagyok! 175 cm és 82 kg a Bmi-m 26,78! Az elmúlt egy évben 17 kg-tól szabadultam meg! Rendszeresen mozgok (napi séta a...
Hogyan tudok leszokni
Tisztelt Dr Nő! Ne haragudjon, hogy Önnek írok tudom nem ez a szakterülete. 3 éve születése után 4 naposan meghalt a kisfiúnk. Ezután elég durva...
Magas vérnyomás
Tisztelt Doktornő! Pár napja magas vérnyomást diagnosztizáltak nálam. Időnként kiugrik 190re,máskor órákig 110. Tensiomin 25 mg írtak fel...
magas vérnyomás
Kedves Doktornő! 2015-től szedem a Coverex -AS gyógyszert. Eleinte 5 mg-ot szedtem reggelente. Ezt az adagot a házi orvos javaslatára kb 2019 nyarától...
Terhesség alatt szedhetek...
Tisztelt Doktor Nő! 17 hetes terhes vagyok és sajnos magasabb a pulzusum a kelleténél, illetve extra sziverések miatt kellett évekkel ezelőtt...