Algopyrin túladgolás?

Tisztelt Doktor Nő/Úr! Kislányom miatt aggódom! Influenzás volt, nagyon magas lázzal.Folyamatosan csillapítani kellett a lázát, de azt sajnos csak az Algopyrin vitte le. Attól tartok, tú l sokat kellett bevenni, és most aggódom, nehogy a túladagolás tünetei jelentkezzenek. Kislányom 10 éves, de csak 23 kg, illetve a betegség alatt fogyott 1-2kg-ot. Az Algoryrint öt napig szedte, egyszerre egy felet kapott. Volt, hogy négyóránként volt szükség a gyógyszerre.Köszönöm válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fájdalomcsillapító témában

Kedves Édesanya!

Amennyiben kislánya meggyógyult és tünetmentes, a bevett gyógyszer mellékhatása miatt ne aggódjon! Algopyrin túladagolás ritkán fordul elő, vérképeltéréssel találkozhatunk.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2011. február 19., 20:27; Megválaszolva: 2011. február 21., 20:29
Kérdések és válaszok: Gyermekgyógyászati betegségek
Csomók lágyék hajlatban
Kedves doktornő! Kislányom 6 éves és pár napja felfedeztem nála lágyékhajlatban 3 borsónyi méretű csomót . Ami nem tudom hogy eddig ott volt e de...
Covid után influenza védőoltás
Üdvözlöm Kedves Doktornő! Érdeklődnék, hogy egy egy napos enyhe lefolyású covid fertőzés után 12 nappal, megkaphatja e a kisfiam a 4 komponensű...
Bekakilás /tejallergia?
Tiszelt Doktor Úr! Fiammal (6 éves lesz) nyáron voltunk kórházban fulladás miatt, asztmát állapítottak meg nála. kontrollon végeztek nála...
C vitamin gyereknek
Kedves Doktor Nő/Doktor Úr! 6 éves kisfiam lassan egy éve napi 500 mg C vitamint kap a gyerekorvosunk javaslatára. A kérdésem az lenne, hogy nem...
Nyirokcsomó duzzanat gyerekeknél
Üdvözlöm. 3 gyermekes , (túlzottan) aggodó édesanya vagyok. A legkisebb gyermekem 2 éves kisfiú.kb 1 éve felfedeztem a tarkója fölött egymás...