Nyaki duzzanat

Tisztelt Doktornő/Doktor úr!

egy hete kezdődő hörghurutot állípított meg az orvosom! 5 napig napi 2X szedtem Amoxsicilin 1000 mg tablettát. 2009.07.16. reggelre a nyakam bal oldalán ovális alakú duzzanatot észleltem, mely kissé érzékeny érintésre. más tünetem nincs! Jelenleg még köhögök és picit mintha a torkom is fájna! pár hete valószínű uszodában szerzetem egy gombás feltőzést! A nőgyógyász felírt egy hüvely krémet (sajnos a nevét már nem tudom) és Fluconer 150mg kemény kapszula 4X-t, melyet azonban nem szedtem be....Ezzel egy időben a számban is volt pár talán afta, mely ugyancsak nehezen múlt el! Erre a glycosept ecsetelőt használtam!

És volt még egy tüntetem, ami remélhetőleg az antibiotikummal lehet összefüggésben! A combom felső része eléggé viszketett és ahol erősebben megvakartam olyan lett másnapra, mintha erősen bevertem volna. Kék-zöld-lila foltok lettek a helyén! Szerencsére már alig látszanak!

A nagy problémám az, hogy szoptatós anyuka vagyok és semmiképpen sem szeretném abbahagyni a szoptatást!

Jenleg a Synupret drazsét eszem!

 

Válaszát előre is köszönöm!

 

Tisztelettel:

D.Zs.

 

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza nyaki duzzanat témában

Kedves Szoptatós Anyuka!

Szoptatás alatt minden gyógyszer szedése szigorú indikáció alapján történhet.

Kisebb kockázatot jelenthet a csecsemő számára, a szoptatás elhagyása, mint a gyógyszerek kiválasztódása az anyatejbe. A Synupret sem javasolt szoptatás alatt.

Ha gyógyszert szed, és a babát nem szoptatja, ez idő alatt is fenntartható a tejtermelés fejéssel (akár kézzel, akár mellszívóval) , a gyógyszer abbahagyása után tovább táplálhatja gyermekét anyatejjel. Erről pontosabb tájékoztatást kaphat a védőnőtől, gyermekorvostól, szülészétől.

Ami a nyaki duzzanatát illeti: a felsőléguti hurut, köhögés, torokfájás miatt kialakult nyirokcsomógyulladásról lehet szó. Antibiotikus kezelést igényel. Ha felette bőrpír alakul ki, a duzzanat megkeményedik, vagy magas láza jelentkezne, keressen fel fül-orr-gégészt.  

 Üdvözlettel: Dr. Piros Zsuzsanna

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Piros Zsuzsanna
Kérdés: 2009. július 23., 09:42; Megválaszolva: 2009. július 23., 09:42
Kérdések és válaszok: Fül-orr-gégészeti megbetegedések
Arcüreg panoráma röntgen
Tisztelt Doktor Úr! Nemrégiben panoráma röntgenen voltam, mert egy régi gyökérkezelt fogam felett ciszta alakult ki,e miatt úgy néz ki rezekálni...
Nyaki fájdalom,nyirokcsomók
Jó estét! 2-3 hete fáj ,szurkál a nyakam a nyirokcsomóknál és a nyálmirigyeknél ,áll alatt. Olyan az érzés mintha meg lennének dagadva DE...
Suttogás mennyi kárt okozozott
Tisztelt Doktor Úr! Az utóbbi pár napban különböző okok miatt gyakran suttogtam, viszont olvastam, hogy elég káros tud lenni, érdekelne hogy ha nem...
Tisztítószer belégzés
Tisztelt Doktor Úr! Januárban volt egy erős tisztítószer belégzésem, ami után levegővételkor érzékeny volt a légcsövem és fájt a torkom....
Kellemetlen szagérzékelés
Tisztelt Doktor Úr! November végén elkaptam a covid-19 vírust, ami szerencsére enyhe lefolyású volt, kb. 2 hétig tartott és erősebb megfázásos...