Fülzúgás egy ütés miatt, rossz gyógyszer

Tisztelt Hölgyem/Uram! 2 éve szenvedek fülzúgásban amit egy ütés által szereztem. Természetesen azonnal mentem fül-orr-gégészhez, ott audiológiára küldtek, megállapították, hogy zajártalom és hogy a 4kHz- 8kHz-ig jelentősen lecsökkent a hallásom. Kaptam nootropil infúziót 10 napig, ami semmit se hatott, de végülis megtanultam együtt élni a fülzúgással és nem zavart már a továbbiakban. Egészen most márciusig, amikor elmentem egy edzésre (küzdősport fojtásokkal) és utána felkapcsolt a fülzúgás. Ezután egyből visszamentem a régi fül-orr-gégészhez, mondta, hogy erről a sportról jobb ha leállok, amit meg is fogadtam és felírt betaserc 24-et. Na itt kezdődik a probléma mert mióta másfél hónapja szedem a betasercet, se halkabb se hangosabb nem lett a fülzúgásom, viszont elkezdte kitolni a frekvenciáját folyamatosan úgy hogy a kezdeti mély ami még elviselhető volt most olyan éles magas hangon zúg, hogy ez iszonyatosan zavaró, már az utcán is hallom. Annak idején 4000Hz -es tinntiust állapítottak meg, de most mióta szedem a gyógyszert már 8000Hz-nél jár és ez már nagyon idegesítő. A fül orr gégész azt mondta, hogy az jó, ha ilyet tapasztalok mert akkor azt jelenti hogy dolgozik a gyógyszer. Szerintem viszont nem jó, mert ha ezen a frekvencián marad én nem bírom ki, márpedig másfél hónapja folyamatosan megy egyre magasabbra a frekvencia. Kérdésem, ha most leállok a betaserccel van még rá esély, hogy visszamegy a régi mély frekvenciára a fülzúgásom? Mennyi idő mire kiürül a gyógyszer? A jelenlegi helyzetnél még az is jobb volt amikor edzés után felhangosodott mert legalább a frekvenciája mély maradt. Nagyon félek, hogy most beállt erre a hangra a fülzúgásom és így marad, ezt nagyon nem szeretném. Nem tudom, hogyan fejti ki a hatását ez a betaserc gyógyszer, de már dolgozni se tudok így. Kérem írja meg, mit tehetnék, hogy legalább a gyógyszer előtti állapot visszajöjjön. Köszönöm válaszát.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fülzúgás témában

Tisztelt Uram!

Javaslom, hogy bízzék az orvosában, és szedje tovább a gyógyszert, ugyanis valóban az a klinikai tapasztalat, hogy ha változás van a frekvenciában, akkor van esély a tinnitus javulására. A gyógyszer mind a belsőfül vérkeringésére, mind a vestibularis magvakban lévő idegi átkapcsolásokra hatással van.

Ha azonban igen kellemetlen a tinnitus megváltozása, akkor nyilván kénytelen abbahagyni, remélhetőleg a frekvencia visszaáll, hisz a régi cochlearis laesioja nem változott, ami a jelenség fiziológiai alapját jelenti.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2012. április 12., 19:26; Megválaszolva: 2012. április 13., 21:19
Kérdések és válaszok: Fül-orr-gégészeti megbetegedések
Leuklopákia
Tisztelt Doktor Úr/ Nő! Nagyon félek a leukoplákiától sajnos. Mindig önvizsgálatot tartok. Minden fehérebb vagy világosabb résztől megijedek amit...
Éjszakai orrvérzés
Hanyatt fekve aludtam, és arra ébredtem, hogy mint amikor náthás vagyok, és sok váladék termelődik, folyamatosan nyelnem kell. Ez pár percig tartott....
orrdugulásom oka?
Tisztelt Doktor Úr! November elején a maszk kötelező egész napos használatával kezdődtek a problémáim. Addig sem bírtam a maszkot,szinte nem is...
Torkon piros hólyagok
Tisztelt Doktor úr! Októberben beteg voltam, azóta nem múlnak el a torkomon a képen látható narancssárgás pirosas elváltozások, foltok vagy...
Miért nincs íz, szag, illat?
Tisztelt Doktor Úr! Egy éve volt egy megfázásom, ami után elveszítettem a szaglásomat, ízlelésemet (nem Covid). Ideggyógyászaton...