Fogamzásgátló abbahagyása

Tisztelt Doktor Nő/ Úr! Kb. 5 évig szedtem fogamzásgátló tablettát (az utolsó három hónapban Yasminelle-t, előtte Triodenát), és úgy döntöttem, hogy egy pár hónap szünetet tartok, de az is megfordult a fejemben, hogy egyáltalán nem szedem tovább! A gyógyszer abbahagyása után rendesen megjött az első vérzésem a 28.napra, de ez a második, már 4. napja késik! Nem hiszem, hogy terhes lennék, mert óvszerrel védekezünk, és semmi erre utaló jel sincs! Több fórumban is olvastam, hogy ez természetes, és volt, akinek több hónapig nem jött meg a menstruációja! Ez tényleg így van? Lehet, hogy hónapokig nem fog megjönni? És így talán hónapokig nem lehetek együtt a párommal?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza a fogamzásgátló témában

Kedves Hölgyem! Valóban van ilyen, hogy hónapokig nincs vérzés tabletta után, a neve postpill amenorrhoea. A szexről nem kell lemondania, védekezhet másképpen, illetve van lehetőség gyógyszeres kezeléssel a ciklsubeállításra, emiatt keressen fel nőgyógyászt!

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. szeptember 14., 09:12; Megválaszolva: 2010. szeptember 16., 11:43
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...
Tri regol
Jó napot Tri regolt szedek 2015februàr óta és azóta most az egyszer fordult elö, hogy az okkersàrga szinü tablettàt nem az elejétöl kezdtem el inni...