Diane 35

Kedves Doktor úr/nő! 22éves lány vagyok, és 2éve szedem a Diane 35 nevű fogamzásgátlót, amit az orvosom az bőrproblémáimra írt fel (pattanásos arcbőr). Nem volt a gyógyszerrel eddig különösebb problémám, viszont mostanában egyre többet olvasok erről a gyógyszerről, és hát lehet minden rosszat olvasni. Mennyire igazak ezek? Észrevettem, hogy hullik a hajam már egy jó ideje. Esetleg ez lehet a gyógyszertől? 2év utána jobb, ha átváltok egy másik gyógyszerre erről, és a váltás után újra jelentkeznének a bőrproblémáim? Köszönettel: Niki

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza a fogamzásgátló témában

Kedves Niki! A Diane 35 elég magas hormontartalmú, több országban a hosszabb szedést nem is javasolják. Én azt tanácsolom, hogy írasson fel helyette Yadine-t, ez is szépíti a bőrt, de más az összetevője.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. augusztus 31., 10:44; Megválaszolva: 2010. szeptember 01., 11:52
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...
Tri regol
Jó napot Tri regolt szedek 2015februàr óta és azóta most az egyszer fordult elö, hogy az okkersàrga szinü tablettàt nem az elejétöl kezdtem el inni...