Yasminelle

Tisztelt Doktor Nő! Most kezdtem meg a negyedik levél yasminelle gyógyszert, vasárnap múlt el a menstruációm, tegnap már elég szépen kitisztultam, ma már megint barnás a folyásom. Írtam önöknek, hogy a múlt hónapban is a gyógyszer első vagy a második heténél barnáztam. Az tényleg igaz, hogy nem azért kell ilyenkor gyógyszert váltani, mert nem véd a tabletta, hanem a konfortérzet miatt? Mert ha ez így van, akkor engem nem zavar, nem szeretnék már negyedszer is gyógyszert váltani. Válaszukat előre is köszönöm.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza a fogamzásgátló témában

Kedves Hölgyem! Valóban véd ilyenkor is a tabletta, de a váltás valóban indokolt, mert a pecsételés azt jelenti a 3 hónap után, hogy ez a hormonmennyiség kevés. A pecsételés nemcsak kellemetlen, de kóros mennyiségű vérvesztést okozhat a hónapok során. Tehát egy új tablettát írasson fel.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. augusztus 03., 08:22; Megválaszolva: 2010. augusztus 03., 12:12
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...
Tri regol
Jó napot Tri regolt szedek 2015februàr óta és azóta most az egyszer fordult elö, hogy az okkersàrga szinü tablettàt nem az elejétöl kezdtem el inni...
Fogamzásgátló
Üdvözlöm. 3 évig szedtem a Symicia fogamzásgátlót de pár hónapja abbahagytam és most kialakult egy kapcsolatom. Most ért véget a menzeszem...