• Fogamzásgátló

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        kedves Doktornő!

        Megpróbálom röviden leírni a történetemet. 5 éve kezdtem szedni a lyndinett20at. Tavaly nyáron köztes vérzés jelentkezett (nem volt jelentős), az orvos javaslatára váltottunk a lyndinett30ra. Az első két levélnél nem volt semmi baj. Aztán a 3. levél óta köztes vérzés jelentkezett, a 3. és 4. hónapban éppen a ciklus 14. napján, az utolsó levélnél meg kétszer, háromszor is. Én azt hittem, hogy jobb lesz ez a gyógyszer, de a másik tabi melletti vérzés sokkal kevesebb volt, szinte észrevehetetlen. Most meg ugyanúgy fáj a hasam, mintha az igazi vérzés akarna megjönni.

        1. Úgy gondolom, hogy megint egy tablettaváltás következik, mert ez így nem jó. Én háromfázisos nagyon nem szeretnék, Ön szerint a Yadine tabletta (ezt javasolták) megfelelő lehet?

         

        2. A másik kérdésem: az orvos, aki felírta a tablettát azt mondta, hogy közti vérzéses napokon a tabi nem véd megfelelően. De nálam a végén teljesen kiszámíthatatlanul jelentkeztek/jelentkeznek ezek a vérzések. A hosszú hétvégét a párommal tölteném együtt. Most épp a 7napos szüneten vagyok és hétvégén már az új levelet kezdem szedni. Szeretném tudni, hogy Ön szerint is indokolt a plusz óvszer? Mert van olyan orvos, aki viszont állítja, hogy közti vérzésnél is ugyanúgy véd a tabi, mint más napokon. Nem tudom, hogy mitévő legyek, igazából nem szeretjük az óvszert, de kockáztatni sem szeretnék.

         

        Köszönöm a válaszát,

        Mónika

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Mónika!

        Elvileg nem azért jelentkezik a pecsételő vérzés, mert peteérés van, hanem azért, mert a méhnyálkahártyára a gyógyszer hatása nem elég stabil. Tehát nem szükséges kiegészítő védekezés. Azt viszont jól gondolja, hogy tablettaváltás következne ismét. Nem kell egyből többfázisúra váltani, bár nagyon jó ilyen készítmények vannak, ha esetleg más nem válna be a jövőben. Nyugodtan meg lehet próbálni a Yadine-t, ami azért is szerencsés lenne, mert más típusú hatóanyaga van, mint a most szedett gyógyszernek, hátha jobban beválik.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2010-03-12 22:52:39; Megválaszolva: 2010. március 12., 22:52

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Szeptember 7.-én kezdődőtt az előző menszeszem bár pecsételéssel általában erős vérzéssel kezdődik. 2 nap elkezdtem szedni (életembenelőször) a Lindynette fogamzásgátló tablettámat. 15:01-re ütemeztem a...
        Tisztelt Doktor Úr! Szeptember 25-én jött meg az eredmény, hogy heterogén Leiden mutációban érintett vagyok. Miután kiderült, konzultáltam nőgyógyásszal és azt mondta, hogy bármikor abbahagyhatom a tabletta szedését, rendszertelen cikluson...
        Jó napot. Anita vagyok. 3 napja léguti fertőzésemre antibiotikumot írtak fel nekem. A házi orvos mondta hogy amíg szedem az antibiotikumot ne szedjem a lindinettet mert felesleges. Kiüti a hatását. Így tettem. A 3-dik nap megjelent menzesz szerű...
        Kedves doktor úr! Az lenne a kérdésem, hogy 6 év kihagyás után újra mercilon fogamzásgátlót szedek. Ugyan a betegtájékoztatóban az van, higy azonnali a hatás de a párommal mi azóta is még szakítva védekezünk plusz. Tényleg hát azonnal a...
        Tiszteletem!22éve szedek fogamzásgátló tablettát.Kb 4éve Azalia-t.99%-os pontossággal be szoktam venni, most a második heti adagból a szerdai kimaradt, amit csütörtök reggel pótoltam. Ekkor 2 szemet vettem be.(szerdait, csütörtökit)Szerda este...
        Tisztelt Doktor Úr!/ Doktornő! Közel 5 éve Cerazette tablettát szedek, kezdetben a szoptatás okán, aztán nem váltottam, nagyon tetszett a "nincs havivérzés" állapot.. Tanácstalan vagyok a megbízhatósága terén, tekintettel arra hogy az utóbbi...
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...
        Kedves WEBBETEG! A héten van a harmadik hete ,hogy az ESTELLE nevű fogamzásgátlót szedem. A második héten kb.3napig hányingerem volt és szédülés majd amikor ez befejeződött akkor elkezdődött egy fájás ami néha enyhébb de sűrűn érzem a...
        Üdvözlöm Lenne egy olyan kérdésem hogy június 21en megjött a menstruációm 24en voltam együtt közben a férjemmel 26an vettem be egy esemény utáni tablettát mert sajnos az óvszer kiszakadt és biztosnak találtam ha beveszem majd 28an elmúlt....
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy szeretném újra elkezdeni a Cerazette fogamzásgátlót azonban ez egy kicsit komplikált helyzet úgy érzem. 4 évig szedtem a Rezia nevű készítményt de kiderült, hogy nem...