• Menstruáció

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Kedves Doktor Úr/Doktor Nő,

        A következőkben szeretném a tanácsukat kérni.

        26 éves vagyok és kb. 5-6 éve szedtem egy fajta fogamzásgátlót,  a Diane 35-öt. Ez idő alatt a menstruációm rendesnek mondható volt (6 napig is eltartott, rendes vérzéssel), de az utóbbi 1 évben már mindig később jelentkezett (eltolódott 2 nappal) és a napok száma is lecsökkent (már 4-5 napig tartott csak és nem is volt olyan rendes vérzés mint régebben).

        Mikor elmentem új nőgyógyászhoz, ő ajánlotta, hogy mindenképp váltsak. Így felírták nekem a Dianelle fogamzásgátlót.

        Már 3 hónapja szedem az új gyógyszert s azt vettem, hogy az első két hónapban csak 3 napig tartott a menstruációm. Igaz az első két nap bőséges vérzéssel telt, a 3.napon viszont lecsökkent és utána meg semmi, elmúlt.

        Most a 3.hónapban szintén így jelentkezett a menstruációm. 3 napig tart csak.

        Azt szeretném megkérdezni, hogy ez természetes folyamat-e  gyógyszerváltás/átálláskor vagy esetleg kell e aggódnom valami baj miatt.

        (bár gondolom ha esetleg teherbe estem volna, akkor egyáltalán nem is jött volna meg)

        Ön szerint érdemes lenne elmennem nőgyógyászati kivizsgálásra? Vagy majd az idő előrehaladtával, ha a szervezetem átáll, akkor ismét több napig is eltarthat a vérzés?

        Segítésgüket előre is köszönöm:

        Tímea

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Tímea!

        A Diane 35-öt nem azért kellett leváltani, mert a vérzés jellege változott mellette, hanem azért mert magas hormontartalmú gyógyszer, és nem fogamzásgátlónak lehet elsősorban használni, bár azt a funkcióját is megfelelően betölti. Teljesen normális a folyamat, hogy kevesebb a vérzése, ne aggódjon emiatt, nem szükséges vizsgálatra mennie.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Bodnár Edina
        bőrgyógyász, onkológus Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Bodnár Edina

        Kérdés: 2010-02-10 08:56:34; Megválaszolva: 2010. február 10., 08:56

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr /nő! Kérdésem a következő lenne. Az előző levél jangee fogamzásgátló utolsó napjaiban doxicyclin antibiotikumot kellett szednem. Pár szem lett volna hátra a levélből abbahagytam azt a levelet megtartottam a 7 napos...
        Tisztelt doktor úr! A párommal megszakításos együttlétet folytattunk, amely nagyon rövid volt és időben megszakította a közösülést. Viszont előtte 2-3 órával, petting során elélvezett, megtörölte magát, de nem mosakodott meg. A ciklusom...
        Kedves Dr. Úr/ Dr. Nő, Roxanelle fogamzasgatlot szedek mar 8honapja es az lenne a kérdésem hogy ma veszem be a 2.placebo tablettat viszont elegge hanyingerem van es hasmenesem is volt. Ha kihanynam esetleg meg lenne hasmenesem akkor szukseges kiegeszito...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Szeptember 7.-én kezdődőtt az előző menszeszem bár pecsételéssel általában erős vérzéssel kezdődik. 2 nap elkezdtem szedni (életembenelőször) a Lindynette fogamzásgátló tablettámat. 15:01-re ütemeztem a...
        Tisztelt Doktor Úr! Szeptember 25-én jött meg az eredmény, hogy heterogén Leiden mutációban érintett vagyok. Miután kiderült, konzultáltam nőgyógyásszal és azt mondta, hogy bármikor abbahagyhatom a tabletta szedését, rendszertelen cikluson...
        Jó napot. Anita vagyok. 3 napja léguti fertőzésemre antibiotikumot írtak fel nekem. A házi orvos mondta hogy amíg szedem az antibiotikumot ne szedjem a lindinettet mert felesleges. Kiüti a hatását. Így tettem. A 3-dik nap megjelent menzesz szerű...
        Kedves doktor úr! Az lenne a kérdésem, hogy 6 év kihagyás után újra mercilon fogamzásgátlót szedek. Ugyan a betegtájékoztatóban az van, higy azonnali a hatás de a párommal mi azóta is még szakítva védekezünk plusz. Tényleg hát azonnal a...
        Tiszteletem!22éve szedek fogamzásgátló tablettát.Kb 4éve Azalia-t.99%-os pontossággal be szoktam venni, most a második heti adagból a szerdai kimaradt, amit csütörtök reggel pótoltam. Ekkor 2 szemet vettem be.(szerdait, csütörtökit)Szerda este...
        Tisztelt Doktor Úr!/ Doktornő! Közel 5 éve Cerazette tablettát szedek, kezdetben a szoptatás okán, aztán nem váltottam, nagyon tetszett a "nincs havivérzés" állapot.. Tanácstalan vagyok a megbízhatósága terén, tekintettel arra hogy az utóbbi...
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...