• Yadine panaszok

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő/Úr! 25 éves vagyok, és azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy 2006 szeptemberében endokrinológiai vizsgálaton kiderült, hogy enyhe hormonzavarom van. A bőrgyőgyász doktornő -akihez az aknéim miatt fordultam és Roacuttannal kezelt - Yadine fogamzásgátló ajánlásával küldött nőgyógyászhoz. Előzőekben Dianne tablettát szedtem, de csak 2 hónapig, mert folyamatos vérzést okozott. Évek óta panaszmentesem szedtem a Yadine tablettát, viszont 3-4 hónapja migrénes fejfájásom, hangulatváltozásaim, hüvelyszárazságom, néha enyhe szédülésem van. Ön szerint érdemes lenne-e az alacsonyabb hormontartalmú Yasminellre vagy pedig háromfázisú fogamzásgátló tablettára váltanom? A háromfázisúakról sok pozitívumot hallottam, Ön tapasztalatai alapján melyiket ajánlja? Előre is köszönöm válaszát, segítségét!

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Hölgyem!

        Alacsonyabb hormontartalmúra váltani nem szükséges, az nem feltétlen oldja meg a panaszokat. A migrén miatt azért nem ártana elmennie fejfájás-szakrendelésre, mert nem biztos, hogy a fogamzásgátló okozza. A többi panasz miatt azonban valóban váltani kellene. Megpróbálhat teljesen más jellegű egyfázisú tablettát, pl. Belara, Gestomix, Mercilon, stb., de nyugodtan szedhet 3 fázisú gyógyszert is. Egyszerűen, ha nem válik be valamelyik készítmény, akkor váltani kell, mert bizony mindenkinek másik gyógyszer válik be.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos Itt kérdezhet

        Dr. Deli Tamás
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2010-02-09 20:15:05; Megválaszolva: 2010. február 09., 20:15

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...
        Kedves WEBBETEG! A héten van a harmadik hete ,hogy az ESTELLE nevű fogamzásgátlót szedem. A második héten kb.3napig hányingerem volt és szédülés majd amikor ez befejeződött akkor elkezdődött egy fájás ami néha enyhébb de sűrűn érzem a...
        Üdvözlöm Lenne egy olyan kérdésem hogy június 21en megjött a menstruációm 24en voltam együtt közben a férjemmel 26an vettem be egy esemény utáni tablettát mert sajnos az óvszer kiszakadt és biztosnak találtam ha beveszem majd 28an elmúlt....
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy szeretném újra elkezdeni a Cerazette fogamzásgátlót azonban ez egy kicsit komplikált helyzet úgy érzem. 4 évig szedtem a Rezia nevű készítményt de kiderült, hogy nem...
        Jo napot! Az lenne a problemam,hogy 4 honapja szedem a Roxanelle nevu fogamzasgatlot. Tegnap a szokasos idoben beakartam venni viszont nem vettem eszre, hogy a penteki helyett a szombatit vettem be azaz amit ma kellenne, ma pedig beveszem a pentekit. Lehet...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Fogamzásgátlót szedek körülbelül egy éve. Súlyos ételallergiáim vannak, laktóz intoleranciám is van. A tablettát laktáz enzimmel szedem, mert különben ugyanúgy előjönnek a tünetek. Pár napja elkezdtem...
        Mistral fogamzásgátlóm 2.szemét 13 órával később vettem be a kelleténél. Az első és a később bevett gyógyszer közti időben nemiegyüttlétünk volt a párommal. Mi a teendő ilyenkor? Lehetek terhes?
        Tisztelt Doktor úr! 19 éves vagyok és a barátommal nem rég kezdtünk szexuális életet élni. Egyelőre óvszerrel védekezünk, de nagyon félek, hogy terhes leszek. Az előjáték után /ilyenkor a péniszét a nemiszervemhez dörzsöli/, óvszerrel...
        Üdvözlöm! Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz hogy már 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát (Dienille) és mellette szeretnék elkezdeni szedni egy étrendkiegészítő anyagcsere serkentő tablettát (InDiat). Azt szeretném megtudni Öntől...
        Tisztelt Doktor Úr! Doktor Nő! A 3. fogamzásgátló tablettát szedem.( először Mistral,  utána Novynette) ezektől minden tabletta szedés második hetében barnás közti vérzésem volt. Orvos tanácsára kaptam egy magasabb hormontartalmú...