• Fogamzásgátló abbahagyása utáni szünetek

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Kedves Doktornő, Dorktor úr!

        Tanácsot szeretnék kérni, 36 éves vagyok, 18 évig szedtem fogamzásgátlót, amit december 18-án hagytam abba. Az  utóbbi 4-5 évben Yadine-t szedtem, pontos volt a menstruációm, csak a fejem fájt előtte 1-2 nappal. December 18 óta nem volt menstruációm, úgy tudom, ez viszonylag normális ennyi év tabletta szedése után, amig visszaáll a természet rendje.  Viszont volt hetekig tartó hőhullámom, ami egyik napról a másikra, kb 1 hete teljesen elmúlt. Azóta érzékeny a mellbimbóm, sötétebbnek tűnik, és kis mirigyek vannak körülötte. Az arcomon évek óta fehér foltok vannak, amik - amióta nem szedek tablettát - szemmel láthatóan halványadnak. Kicsit pattanásos lettem, de nem vészes, és mintha ez is múlna. Nagyon vizesedik a lábam, kb amióta a mellem érzékeny. Sokat olvastam a tabletta utáni állapotról, hormonzavarról és endokrinológia problémákról, vizsgálatokról, de ez a helyzet annyira új nekem, hogy nem tudom eldönteni, mit tegyek. Védekezésül most Patentex ovál hüvelykúpot használunk, nagyon remélem, hogy megbízható (előírásszerűen használtam mindig), és a jelek nem a terhesség jelei. A fentiek miatt az alábbi kérdéseim vannak: a tünetek lehetnek terhesség tünetei, esetleg hormonzavar, vagy endokrin problémák tűnetei? Amúgy 80 kg vagyok (168 cm) nehezen fogyok, és nagyon erősek a lábaim. Talán ez is fontos lehet, utalhat valamire egy hozzáértőnek. A táplálkozásra nagyon figyelek néhány napja, egyáltalán nem fogyasztok lisztet, kenyeret, tésztát, cukrot, nagyon -nagyon ritkán rizst és burgonyát, mert igyekszem kerülni a gyorsan felszívódó szénhidrátokat. Metabolikus szindrómára utaló jeleim miatt.

        Nagyon köszönöm előre is

        Maluko

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Maluko!

        A helyi védekezési módszer azért közel sem elég biztonságos, érdemes lenne óvszerrel is mellévédekezniük, és talán egy terhességi tesztet érdemes lenne csinálnia. A többi tünet belefér a fogamzásgátló abbahagyását követő időszakban, én azt javaslom, ha 3 hónap alatt nem jön meg  vérzés a gyógyszer abbahagyássát követően, akkor érdemes elmennie nőgyógyászhoz, mert előfordulhat, hogy gyógyszeresen kell meállítani a mensest.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2010-02-03 22:55:26; Megválaszolva: 2010. február 03., 22:55

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...
        Kedves WEBBETEG! A héten van a harmadik hete ,hogy az ESTELLE nevű fogamzásgátlót szedem. A második héten kb.3napig hányingerem volt és szédülés majd amikor ez befejeződött akkor elkezdődött egy fájás ami néha enyhébb de sűrűn érzem a...
        Üdvözlöm Lenne egy olyan kérdésem hogy június 21en megjött a menstruációm 24en voltam együtt közben a férjemmel 26an vettem be egy esemény utáni tablettát mert sajnos az óvszer kiszakadt és biztosnak találtam ha beveszem majd 28an elmúlt....
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy szeretném újra elkezdeni a Cerazette fogamzásgátlót azonban ez egy kicsit komplikált helyzet úgy érzem. 4 évig szedtem a Rezia nevű készítményt de kiderült, hogy nem...
        Jo napot! Az lenne a problemam,hogy 4 honapja szedem a Roxanelle nevu fogamzasgatlot. Tegnap a szokasos idoben beakartam venni viszont nem vettem eszre, hogy a penteki helyett a szombatit vettem be azaz amit ma kellenne, ma pedig beveszem a pentekit. Lehet...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Fogamzásgátlót szedek körülbelül egy éve. Súlyos ételallergiáim vannak, laktóz intoleranciám is van. A tablettát laktáz enzimmel szedem, mert különben ugyanúgy előjönnek a tünetek. Pár napja elkezdtem...
        Mistral fogamzásgátlóm 2.szemét 13 órával később vettem be a kelleténél. Az első és a később bevett gyógyszer közti időben nemiegyüttlétünk volt a párommal. Mi a teendő ilyenkor? Lehetek terhes?
        Tisztelt Doktor úr! 19 éves vagyok és a barátommal nem rég kezdtünk szexuális életet élni. Egyelőre óvszerrel védekezünk, de nagyon félek, hogy terhes leszek. Az előjáték után /ilyenkor a péniszét a nemiszervemhez dörzsöli/, óvszerrel...
        Üdvözlöm! Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz hogy már 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát (Dienille) és mellette szeretnék elkezdeni szedni egy étrendkiegészítő anyagcsere serkentő tablettát (InDiat). Azt szeretném megtudni Öntől...
        Tisztelt Doktor Úr! Doktor Nő! A 3. fogamzásgátló tablettát szedem.( először Mistral,  utána Novynette) ezektől minden tabletta szedés második hetében barnás közti vérzésem volt. Orvos tanácsára kaptam egy magasabb hormontartalmú...