Fogamzásgátlás

Tisztelt Doktor Nő/Úr! Egy éve szedem a Belara fogamzásgátlót. Még két szem gyógyszerem van és már barnás vérzésem van. Kérdésem, hogy mi a teendő ilyenkor? Szedjem tovább a Belarát vagy váltsak gyógyszert? Válaszát előre is köszönöm!

Dr. Farkas Ágnes válasza fogamzásgátlás témában

Kedves Hölgyem!

Nyugodtan szedje tovább a gyógyszert, időnként előfordul rendellenes vérzés tabletta mellett is. Ha ez többször ismétlődik, akkor gyógyszert kell váltania.

Amennyiben felmerül, hogy a tabletta hatása csökkent (kimaradt szem, hasmenés, hányás, antibiotikum szedése) , akkor 2 hétig kiegészítő védekezést is kell alkalmaznia.

 Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. augusztus 06., 21:50 ;Megválaszolva: 2009. augusztus 06., 21:50
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló
Tisztelt Doktor Nő/Úr! Yasminelle fogamzásgátlót szedek kérdésem az lenne hogy az Aloe vera gél vörösáfonyával gél és a sárgabarack mag olaj...
NuvaRing első használat
Jó napot! Érdeklődni szeretnék Nuvaring hüvelygyűrű első használatáról. A leírásban az áll, ha nem használtam hormonális fogamzásgátlót az...
Fogamzásgátlás
Kedves doktor úr/nő! Múlt pénteken együtt voltam a barátommal úgy 12.30 körül és sajnos nem volt sikeres a védekezés. A ciklusom közepén...
Fogamzásgátlás
Kedves Doktor úr, Mtfhr homozigóta génmutációm van, így a fogamzásgátló tabletta szedése nem javasolt. Egy ismerősöm ajánlotta a Nuvaring...
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...