Fogamzásgátló tabletta és koleszterin

Tisztelt Doktornő/Doktorúr!

Évek óta szedek fogamzásgátló tablettát és a mostani véreredémyeim alapján magas a koleszterinem, holott idáig nem volt ilyen problémám.

Lehetséges, hogy a fogamzásgátló tabletta okozza?

 

Köszönettel:

holdacska

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

Kedves Holdacska!

Jó lenne tudni, hogy vajon a fogamzásgátló szedése előtt mlyen volt a koleszterin szintje. Ha korábban nem volt magasabb, akkor valóban felmerül, hogy a gyógyszer okozza, mert a zsíranyagcserét a hormonok módosíthatják. Kérje ki háziorvosa, vagy belgyógyásza véleményét.

 Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. augusztus 04., 21:38; Megválaszolva: 2009. augusztus 04., 21:38
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Étrend kiegészítők és...
Üdvözlöm! Több éve Milligest fogamzásgátlót szedek, és egészségmegőrzés céljából L-glutamin aminosavat (napi 5g, puffadással küzdök...
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...