Meghízhatok, ha tablettát szedek?

Valóban testsúlynövekedéssel jár a fogamzásgátló alkalmazása? Azt is hallottam, hogy csökkenti a szexuális étvágyat.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

A fogamzásgátlók egyik rettegett mellékhatása a testsúlynövekedés. Ennek egyik oka a fokozott vízvisszatartás, a másik pedig a megnövekedett étvágy. Ilyenkor tehát nem a tablettától hízik valaki, hanem azért, mert többet eszik.

Erre oda kell figyelni. Vannak olyan készítmények, melyek segítenek megelőzni a vízvisszatartást is, amennyiben ez probléma, a megfelelő készítmény kiválasztásával ez kiküszöbölhető. A csökkent libidó nem gyakori mellékhatás, többet azért lehet hallani róla, mert fontos panasz, ilyenkor meg lehet próbálni egy másik készítményre váltani.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szakértő
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2009. július 22., 15:07; Megválaszolva: 2009. július 22., 15:07
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló hasmenés esetén
Üdvözlöm! Több éve Mercilont szedek.Hasmenésem volt 5-6 napig szedtem rá Normix antibiotikumot. A párommal közben együtt voltunk 1x a tablettamentes...
Mi a teendő?
Üdvözlöm Doktor Úr! Az a helyzet, hogy 1,5 éve szedem a velgyn nevű fog.gátlót, eleinte a menstruációs görcseimre lett kiirat a, de most először...
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...