Tabletta váltáskor vérzés

Tisztelt Doktor Nő/Úr! Meliane-ról váltottam Tri-regolra úgy, hogy nem hagytam ki a 7 napos szünetet, hanem a Meliane elfogyása után a 22.napon elkezdtem a Tri-regolt a folyamatos védelem miatt. A 4.és 5.napon menstruáció szerű, barna, darabos vérzésem volt. Kérem, legyen szíves segíteni nekem, hogy ez normális-e? Minden renben van-e és az együttlét biztonságos-e? Kell-e ilyenkor máshogyan is védekezni? Mitől van ez a vérzés, hiszen most nem kellett volna megjönnie. Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

Kedves Hölgyem!

Teljesen normális jelenségről van szó, áttöréses vérzésnek nevezzük. Hasonló ahhoz, mint amikor valaki el akarja tolni a mensest, és a második levél szedése közben jelentkezik vérzés. A védelem ettől nem csökkent, egy-két ciklus alatt biztosan be fog álni ismét rendszeresre a vérzése, ne aggódjon.

 Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. július 19., 16:56; Megválaszolva: 2009. július 19., 16:56
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...