Menses

Tisztelt Doktor ur/no!

Yasminelle fogamzasgatlot szedek haramadik honapja, de az a problemam hogy meg van egy szem a levelbol, mikozben barnas valadek jon.2napja.nem kellene meg sztem vagy ez normalis, lehet ilyen? mert amikor megjon a mensensem az utolso szem bevetele utan  akkor is barnas szinu jon eloszor es onnanszoktam szamitani a napot, de most igy majd mi alapjan kezdjem el szedni a kovetkezot? Valaszat koszonom

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

Kedves Hölgyem!

Az egyik dolog a korábban kezdődő pecsételés: ha mindig hamarabb jön meg a vérzés, mint ahogy a 21 szem elfogy, akkor picit magasabb hormontartalmú gyógyszerre lesz szüksége, mint pl. a Yadine.

A másik, hogy nem tudom, miért akarja a mensestől számolni a napokat? Csak az első levél kezdetén fontos a menses első napja, ezután már nem kell számolni. 21 szem gyógyszer után 7 nap szünet, majd újabb levél függetlenül attól, hogy van-e még vérzés.

 Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. július 16., 21:40; Megválaszolva: 2009. július 16., 21:40
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...