Crohn betegség és hajhullás

Tisztelt Doktorúr/nő!

Olyan kérdésem lenne, hogy szedhetek e hajhullás és pattanásos bőr miatt Diane 35-öt, ha Crohn-beteg vagyok?

köszönöm

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

Kedves Hölgyem!

A hajhullás okát ki kell vizsgálnia, hiszen nem biztos, hogy emiatt szükséges a Diane 35 szedése. A pattanások miatt bőrgyógyászhoz is el kell mennie, aki lehet, hogy más hatékony készítményt fog javasolni.

Emellett a fogamzásgátló szedése függ az alapbetegség éppen aktuális kezelésétől. Önmagában nem zárja ki a szedést, de gastroenterológusával egyeztessen erről. Pl. ha szteroidot is szednie kell, akkor nem javaslom a Diane 35 szedését.

Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. július 11., 12:00; Megválaszolva: 2009. július 11., 12:00
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló hasmenés esetén
Üdvözlöm! Több éve Mercilont szedek.Hasmenésem volt 5-6 napig szedtem rá Normix antibiotikumot. A párommal közben együtt voltunk 1x a tablettamentes...
Mi a teendő?
Üdvözlöm Doktor Úr! Az a helyzet, hogy 1,5 éve szedem a velgyn nevű fog.gátlót, eleinte a menstruációs görcseimre lett kiirat a, de most először...
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...