Menstruációs problémák

Kedves Dr. Ur/No. 23 eves vagyok es aszt szeretnem megtudni hogy mit jelen az ha szedem a fogamzasgatlot es kozbe megjon a mestruaciom de nem tart csak 2 napig. Miutan befejeztem tabletaszedest ra 2 napra ismet megjot.Ez mit jelent? Terhes lenek?

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

Kedves Hölgyem!

Ha bármi ok miatt nem szedi rendszeresen a tablettát (kihagy egy-két szemet) , antibiotikumot szed, vagy hasmenése van, akkor csökken a gyógyszer hatása, így megvonásos vérzése lehet. Terhességre nem utal ez a jel, azonban, ha bármi ok miatt felmerül, hogy terhes, akkor egy tesztet az együttlét után kb. 14 nappal csináljon.

Amennyiben a fenit problémák kizárhatóak, akkor nincs teendője, csak akkor, ha ismétlődik a panasz, mert akkor lehet, hogy tablettaváltásra van szükség.

 Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. június 27., 12:54; Megválaszolva: 2009. június 27., 12:54
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...