Fogamzásgátló férfinak

T. Címzett! Elég fura dolog történt, a párom valamilyen indíttatából elkezdett szedni fogamzásgátlót, aminek a neve: Trinordiol. Annak a reményében szedi, hogy hízni fog. Arra lenék kíváncsi, hogy lehet-e bármilyen egészségkárosító hatása, mivel ezek a gyógyszerek a női hormonháztartáshoz vannak kifejlesztve! Várom mielőbbi válaszát! Tisztelettel: V. Eszter

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

Kedves Eszter!

Ha jól értem, a párja férfi. Ebben az esetben semmiképpen nem javaslom, hogy továbbra is szedje a női homont, ennek súlyos mellékhatásai lehetnek és a hízáshoz nem épp a megfelelő választás. (Fogamzásgátlót szedő nőkben sem maga a tabletta okoz hízást, hanem a tútzott táplálékbevitel.)

Inkább menjen el edzőterembe és izomzatot építve legyen formásabb, ha zavarja a testalkata.

Dr. Fáklya Mónika endokrinológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. február 19., 15:40; Megválaszolva: 2009. február 19., 15:40
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...