Menstruáció után esemény utáni tabletta. Mi a teendő?

Doktornő! A barátnőmnek a menstruációja múlt pénteken (jan 30-án) múlt el, amit egy együtt lét követett és kiszakadt az óvszer. Hétfőn mentünk el nőgyógyászhoz, hogy írjon fel esemény utáni tablettát (Escapelle), amit be is vett( még benne volt a 72 órában). Viszont az a problémánk, hogy ma (február 7-én) megjött neki a menstruációja. Ez mit jelent? Mi a teendő ilyenkor? Ami mége fontos lehet, hogy a barátnőmnek autoimmun eredetű betegsége van. Válaszát előre is köszöjük: egy aggódó pár

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Árki Ildikó válasza a esemény utáni tabletta témában

Tisztelt Aggódó Pár! Azt jelenti, hogy valószínűleg az Escapelle vérzészavart okozott. Keresse fel nőgyógyászát.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2015. február 07., 19:18; Megválaszolva: 2015. február 12., 21:12
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...
Tri regol
Jó napot Tri regolt szedek 2015februàr óta és azóta most az egyszer fordult elö, hogy az okkersàrga szinü tablettàt nem az elejétöl kezdtem el inni...
Fogamzásgátló
Üdvözlöm. 3 évig szedtem a Symicia fogamzásgátlót de pár hónapja abbahagytam és most kialakult egy kapcsolatom. Most ért véget a menzeszem...
Fogamzásgátló
Üdvözlöm. 3 évig szedtem a Symicia fogamzásgátlót, pár hónapja abbahagytam, de most lett egy kapcsolatom és újra szeretném szedni megint. Pont...