fogamzásgátlás

Egy olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a barátnőm 19 éves és most kezdte el élete első fogamzásgátló tablettáját (Symicia) szedni. A menstruáció 5. napján kezdte el a szedést. Kb. két hétig minden rendben volt, utána nagyon kevés barna folyás jelentkezett nála, majd a 17. napon megjött a vérzése. Mi a teendő ilyenkor? Be kell szednie a maradék 4 tablettát vagy tartsa mostantól a 7 napos szünetet és folytassa a következő levéllel? Továbbá van-e ez vagy a csekély barna folyás bármilyen hatással a tabletta álltal biztosított védelemre? Mielőbbi válaszát várva Tisztelettel: H. Ádám.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csősz György válasza a fogamzásgátló témában

El kell olvasni a használati utasítást. A menses első napján kellett volna elkezdeni- Most már szedje végig és folytassa tovább úgy ahogy kell. Ha ismét lesz középidős vérzése jelentkezzen orvosánál.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. május 26., 20:55; Megválaszolva: 2014. május 28., 19:59
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...
Tri regol
Jó napot Tri regolt szedek 2015februàr óta és azóta most az egyszer fordult elö, hogy az okkersàrga szinü tablettàt nem az elejétöl kezdtem el inni...