gyógyszerkölcsönhatások

Rezia nevü fogamzásgátlót szedek, minden nap délután 5-6 óra fele. Reggelente iszok citromfű teát, illetve alkalmanként zöld teát. Szedem vashiányra a Maltofer fol rágótablettát. Még a délelőtt folyamán szedem az Esomeprazol nevű gyógszert savtúltengésre. Éjszakára szedek Frontint de Eleniumra kellene váltanom orvosi utasításra. A kérdésem az lenne hogy ezek között a gyógyszerek között van e olyan ami befolyásolhatja a fogamzásgátló hatását. Illetve ebben az időfázisban szedve ez biztonságos e. Illetve még Tensiomin nevű vérnyomáscsökkentőt szoktam havi 1 max. 2 alkalommal alkalmazni ha idegesség miatt nagyon kiugrik a vérnyomásom. Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza a fogamzásgátló témában

A fogamzásgátló felszívódási ideje kb.. 4 óra hosszú, ezt kell biztosítani. Azt mindig külön kell alkalmazni. Azonban a sav csökkentő, valamint nyugtató készítmények befolyásolhatják a fogamzásgátló készítmény hatékonyságát.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. április 09., 14:14; Megválaszolva: 2014. április 10., 22:07
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...
Tri regol
Jó napot Tri regolt szedek 2015februàr óta és azóta most az egyszer fordult elö, hogy az okkersàrga szinü tablettàt nem az elejétöl kezdtem el inni...