Symicia / korai vérzés

Kedves Doktornő / Doktor Úr! Május óta szedem a Symiciát, eddig semmi problémám nem volt vele, minden rendben ment. Most azonban már a tabletta szedése közben jelentkezett vérzés. "Normálisab" legutóbb 22-én kezdődött, a tablettamentes periódus 3.napján, most pedig újra, mely vasárnap óta tart. Szeretnék érdeklődni, mi ilyenkor a teendő (amellett, hogy mielőbb megpróbálok orvoshoz fordulni)? A következő tablettamentes hét jövő héten lenne - hogyan folytassam a tabletta szedését? Köszönettel, o.x

Dr. Herman Tünde válasza menses zavar témában

Kedves Kérdező!

Előfordult, hogy nem szedte rendben a tablettát vagy volt hányás, hasmenés? Amennyiben igen akkor ez lehet az ok, ill. előfordulhat, hogy már nem elegendő a hormontartalom. Amennyiben a terhesség kizárható: szedje végig a tablettát. Ill. keressen fel mihamarabb szakorvost!

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Herman Tünde
Dr. Herman Tünde Szülész-nőgyógyász szakorvos
Kérdés: 2012. december 12., 11:30 ;Megválaszolva: 2012. december 18., 13:06
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Folytonos menstruacio
fel ev utan ujra elkezdtem szedni fogamzasgatlo tablettat, azota (tobb mint 2 hete) folyamatos a menstruaciom. Elso 1 hetben rendes mennyisegu es allagu...
Menstruáció késése
Tisztelt Doktor úr/Doktornő! A menstruációm 1 hete késik. 03.03-án kellett volna megjönnie. 03. 07-én és 03.09-én végeztem terhességi tesztet...
fogamzásgátló szüneteltetése
Tisztelt Hölgyem/Uram! Olyan kérdésem lenne, hogy kb. 2, 5 év rendszeres Lindynette 20 szedése után úgy döntöttem, hogy ideje lenne szüneteltetni...
Szülés utáni menstruáció
Kedves Doktor Úr/Nő, Októberben született meg a kislányom. Sajnos a szoptatás már nem megy, de mostanában mintha minimális tejem ismét...
fogamzásgátló+vérzés
Tisztelt Doktor Nő/Úr! Már 2 éve szedem a Dienille fogamzásgátlót. Vasárnap vettem be a havi adag utolsó szemét, és idáig mindig szerdán, vagy...