Fogamzásgátló tabletta után hirtelen elmúló vérzésnél mi a teendő?

Üdvözlet! Nekem a következő a problémám: rendszertelen volt a havi vérzésem (megjött, tartott pár napig, majd elmúlt és megint megjött) , ezért elkezdtem a fogamzásgátló tabletta szedését és a menstruáció első napján vettem be (legalábbis, amikor vérzést tapasztaltam) , a következő napon pecsételő (barnás) vérzés jelentkezett, majd ez is elmúlt. Mit tehetnék ebben az esetben? (Nem szedtem más gyógyszereket az elmúlt 2 hónapban)

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátló témában

A gyógyszer kezdés első három hónapjában lehet a tabletta mellett vérezgetés, barna folyás.Előírás szerűen folytatni kell a tabletta szedését.

Az első hónapban kiegészítő védekezés tanácsos, azt követően biztosított a védettség.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. november 26., 10:46 ;Megválaszolva: 2012. november 26., 21:14
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló-szedés
Tisztelt Dr. Úr! Roxanelle fogamzásgátlót szedek. Anno szerdai napon kezdtem el szedni a tablettákat és azóta a menstruáció mindig pontosan szombati...
Étrend kiegészítők és...
Üdvözlöm! Több éve Milligest fogamzásgátlót szedek, és egészségmegőrzés céljából L-glutamin aminosavat (napi 5g, puffadással küzdök...
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...