Váltsak gyógyszert?

Tisztelt Doktor úr/Nő! Kb 3 éve szedek gyógyszert. Most nyáron, augusztusban váltottam gyógyszert egy erőszakos orvos tanácsára. Eddig nem volt semmi gond. Viszont most először fordult elő, hogy gyógyszer mellett 1 héttel korábban jött meg a menstruációm. Korábban a Triregolt szedtem és 2 év utánn váltottam a Gestomix-re. Mi lehet a probléma? Gyógyszert kellene váltanom? Terhesség gondolom ki van zárva. Köszönöm.

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátló témában

Az alkalmazott készítményt tanácsos cserélni az eredetire vagy valamelyik alacsonyabb hormontartalmú készítményre.

Terhességi tesztet biztonsági okból végezhet, forduljon szakorvoshoz.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. november 13., 12:24; Megválaszolva: 2012. november 15., 21:16
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Étrend kiegészítők és...
Üdvözlöm! Több éve Milligest fogamzásgátlót szedek, és egészségmegőrzés céljából L-glutamin aminosavat (napi 5g, puffadással küzdök...
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...