fogamzásgátló

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Már másfél hónapja szedek fogamzásgátlót (yasminellet) és azóta tele vagyok pattanásokkal. A 7 napos szünetben kezdtek elmúlni, de amint újra elkezdtem szedni, visszajöttek. Egyik jön a másik után, ennyi pattanásom még soha életemben nem volt. Nem tudom, hogy ez azért van e, mert még nem szokta meg a szervezetem a gyógyszert, vagy azért mert nem megfelelő számomra. A kérdésem az lenne, hogy kivárjam e a 3 hónapot vagy a 2. levél beszedése után váltsak gyógyszert? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátló témában

Várja ki a 3 hónapot és ha a panaszok nem változnak akkor keressen fel szakorvost.

Az alkalmazott készítmény elvileg szépíti a bőrt, pattanásokat csökkenti. Természetesen egyéb oka is lehet bőr problémának, ha nem rendeződik, annak kivizsgálása is javasolt.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. november 04., 11:44; Megválaszolva: 2012. november 04., 20:43
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Étrend kiegészítők és...
Üdvözlöm! Több éve Milligest fogamzásgátlót szedek, és egészségmegőrzés céljából L-glutamin aminosavat (napi 5g, puffadással küzdök...
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...